Yosun Bilgi Platformu Geliyor

İş Hayatı 30 Mayıs 2022 - 11:44:13 58 Gösterim 0 Yorum

Daha önce bu yazıda heyecanla paylaştığım yosun.net ile ilgili paylaşımı kafamda netleştirmeye başladım. Amacım kalıcı, tabir-i caizze internette bulunduğu süre boyunca elde edemediğim(bazı alanlarda) tatminkarlığı bana sağlayacak, gelir modeli ile içerik üreticilerine ek gelir(gerçek gelir) sağlayacak bir platform oluşturmaya oldukça yakınım.

İçerikler, insanın aradığını verecek!

Bu benim için internet sektöründeki en önemli detay. SEO uyumlu gibi saçma kriterlerle arama motorunu kandırmaya yönelik veya bomboş kelimelerle doldurulmuş içerik yerine siteye gelen ziyaretçinin gelme sebebine %100 oranda cevap verecek. Sadeleştirilmiş bir tasarım ve yine şuan kullandığım blog sistemi üzerinde çeşitli eklemeler içerecek.

Editörlük sistemi ile yazarlar yazdıkları yazıları takip edebilecek, üzerinde değiştirme yapabilecek, para kazanabilecek.

Her içeriği sıfırdan başlayarak anlatacak, video ile destekleyecek.

Başlangıçta kendi alanlarım üzerine gideceğim. Fakat aklımdaki bütün kategoriler eklendiğinde gerçekten muazzam bir site ortaya çıkacak. Tasarım için bir arkadaşla çalışmaya başladık. Tasarım bittiğinde yine blog sitem üzerinden detaylarını sizlerle paylaşacağım.

Makaleleri de oluşturmaya başladım. İlk İki Kategorimiz(Başlangıç rotamız) İşletim Sistemi / Yararlı Programlar

Bir sonraki güncellemede ise yeni birkaç kategori daha siteye eklenerek 1 yıl içerisinde en az 15 kategoride hizmet verecek geniş bir içeriğe sahip olmuş olacak.

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın