Yerli Diziler için Imdb Kodluyorum

Yerli Diziler için Imdb Kodluyorum

PHP Kodlama 31 Mart 2021 - 00:23:33 934 Gösterim 0 Yorum

Merhaba dostlar, henüz tamamlamadığım fakat tamamlanınca ister istemez bir yere geleceğini düşündüğüm projemde sona doğru yaklaştım sayılır. Buradan sizlede paylaşmak istedim. Dizi sektörüne yasal olarak girmeyi hep istemişimdir. Daha önce birkaç site açıp TBM ölçmüşlüğüm bile var :) Fakat idare edecek zaman ayıramadığım için maalesef satmak zorunda kalmıştım o projeleri.

Fakat bu sefer Imdb tarzında bir script kodlayıp, zamanla oturacak bir site yapmayı düşünüyorum. Mart ayı sonuna gelmiş bulunuyoruz ve 1 ayda projenin geldiği noktalardan bahsetmek istedim. Hemde sizlere tanıtmak istedim.

https://dizibu.net

Yazılım: PHP 7+ , MYSQL, PDO, AJAX, BOOTSTRAP 5

Özellikler: 

  • DZB isimli ziyaretçilerin göndereceği incelemelere eklenen puanlarla dinamik bir puanlama.
  • Imdb puan verileri.
  • Listeler, Bölümler, Diziler, Oyuncular, Karakterler, Ülkeler, Platformlar, Kanallar gibi birçok ziyaretçinin istediğini alacağını düşündüğümüz aktivite.
  • Diziler sayfasında gelişmiş filtreleme.
  • Dizi Karakterleri alanında ziyaretçi tarafından replik gönderebilme.
  • %5000 mobil uyumlu :) 

Yani bir dizi izlediniz, o diziye benzer diziler izlemek istiyorsanız listelere göz atabileceksiniz. İçerikleri de yavaş yavaş giriliyor. Umarım bu proje tamamlandığında hak ettiği yeri bulur. Bu arada projenin kalitesine inandığım için kardeş olarak geliştireceğim ve scriptin büyük bir kısmını kullanacağım filmbu için domaini kayıt ettik bakalım. Hayırlısı.

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın