Wordpress Yorum Yap Formundan Website URL Kısmını Kaldırma

Wordpress Yorum Yap Formundan Website URL Kısmını Kaldırma

WordPress’te en sevmediğim özellik diyebileceğim şey yorum yap kısmında bulunan Url inputu. Bunun nedeni yapılan yorumlar spam ağırlıklı olabiliyor. Akismet botları engellese de gerçekten emek verip site reklamı yapan kişiselere herhangi bir engel sağlamıyor. Wp Spam engelleme oldukça önemli bir kavram ve biz bu kavrama Yorum yap kısmından Url ekleme alanını kaldırarak giriş yapıyoruz.

Aslında bu alanda rekabet olmasa ve insanlar bu inputu farklı amaçla kullanmasa oldukça etkili bir özellik. Fakat içeriği hiç okumayan biri sırf backlink düşüncesi ile bu inputu kullanıp hem alakasız yorum yapıyor hemde reklam bağlantısını sitenize ekliyor oluyor. Bu nedenle yorumların kalitesini arttırmak için ben hiçbir projemde bu inputu kullanmıyorum ve direk bu yöntem ile kaldırıyorum.

Yorum Neden Önemli ?

Yorum, içeriğinizi en doğal ve kalıcı şekilde güncelleyen etmendir. Bir yorum eklenen yazı sanki değişiklik yapılmışcasına Google ve diğer arama motorlarına ait botlat tarafından yeniden taratılır ve böylece arama motorları üzerinde etkili bir sıra yükselticisidir. Bu nedenle burada yapılan bir spam aynı oranda sitenize zarar verebilir, url kısmını kaldırarak içeriğinizin kalitesinin düşmesinin önüne geçebilirsiniz.

Aşağıdaki kodu Görünüm > Düzenleyici > functions.php dosyanızın <?php ve ?> tagları arasında genel anlamda kod yapısını bozmayacak şekilde ekleyin.

function remove_comment_fields($fields) {
    unset($fields['url']);
    return $fields;
}
add_filter('comment_form_default_fields','remove_comment_fields');

Artık Yorum Yapın formunda url inputu gözükmeyecektir.


Wordpress kategorisinde 03 Şubat 2020 - 09:47:41 tarihinde yayınlanmıştır.

Kazım USLU Hakkında

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapıyorum..

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Utarif Yemek Tarifleri Scripti

Yemek Tarifleri paylaşım scriptine uygun fiyatla sahip olmak ister misin ?
DEMO - ÖZELLİKLER

Utvlite Wordpress Canlı TV Teması

UTV Canlı TV Scripti Artık WordPress’te. Oldukça uygun fiyatlı tuttuğum bu temayı satın almadan önce incelemeye ne dersin ?
UtvLite Canlı TV Teması WordPress – DEMO

İş Alımı: AÇIK

PHP işlerinizi Yapabilirim, Wordpress tema düzenleme, Bot yazılımı, metabox, özel alan yönetimi gibi işlerinizi özenle yapabilirim. Ayrıca WooCommerce ürün botu yazabilirim. Aklınızdaki işi online bildirmek için ;
Skype: Kcmedia42
R10.net Profilim: Kcmedia
Linkedin Profilim: Kazım Uslu
Instagram: Kaz.Uslu
Whatsapp: 0539 717 87 58(US LU) Mekanın Sahibi Geri Döndü :)

Uslu Bir ÖNERİ

Müşteri Temsilcisine bağlanırken telefonda yorulmayın, Direk müşteri hizmetlerine bağlanmak artık çok kolay :)

Son Yorumlar

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için kazuslu dediki, Teşekkür ederim kardeşim..

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Melih dediki, Yenilik gayet işlevsel olmuş, başarıların devamını dilerim.

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Kazım USLU dediki, Hocam bizim burda yaz elması olarak adlandırılıyor tam cinsini bilmiyorum maalesef fakat bahçeye gittiğimde köyden birine sorarım..

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Ali ERGUN dediki, Merhabalar, resimdeki elmayı biz süt elma diye adlandırırdık, gerçek ismini biliyormusunuz? yeniden eski elmalardan dikmek istiyorum.

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Kazım USLU dediki, İnş abi :)

Önerdiğim Bağlantılar

Burada Yer Almak ister misin ? İletişim sayfasından bana ulaşabilirsin :)