WordPress Yazı Sürümlerini Kapatın, Gereksiz Veritabanı Şişkinliğinden Kurtulun

WordPress Yazı Sürümlerini Kapatın, Gereksiz Veritabanı Şişkinliğinden Kurtulun

Wordpress, bir içerik üretirken belli aşamalarla makaleyi otomatik olarak kaydeder. Yayınladıktan sonra da bu işlem devam eder ve yaptığınız değişiklik öncesini kayıt altına alır. Aslında güzel bir özellik olmasına karşılık aşırı derecede veritabanını şişirir ve veritabanı boyutunu normalden kat ve kat arttırabilir.

Geriye dönük çalışmaları seviyor, makalelerinizi sürekli olarak güncelliyorsanız önceki sürümleri sitenizin üzerinde taşımak sitenizin yorulmasına dahi neden olabilir. Birkaç adımda bu özelliği devre dışı bırakarak sitemizin yükünü hafifletebiliriz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

1-) İlk olarak Site FTP sunucumuza bağlanalım ve Wp-config.php dosyamızı düzenle seçeneğiyle çalıştıralım. Daha sonra aşağıdaki kodu bulalım.

define('WP_POST_REVISIONS', true);

Buradaki true kısmını false yaparak otomatik sürüm kaydını kapatıyoruz.

define('WP_POST_REVISIONS', false );

2-) Veritabanına eklenen otomatik yazı sürümlerini komple silmek..

Şimdi Host sağlayıcımıza bağlanalım ve PHPMyadmin’e erişip veritabanımızda daha önce kayıt edilmiş yazı sürümlerini silelim. Giriş yaptıktan sonra veritanabına SQL kısmına tıklayarak aşağıdaki kodu girin.

DELETE FROM wp_posts WHERE post_type = "revision";

Artık veritabanımızdan gereksiz yazı sürümlerini kaldırdık. Bütün bu işlemi yaparken herhangi bir eklenti de kullanmadık. Bütün bunları yaparken zorluk yaşıyorsanız ve WordPress kullanımı hakkında yeniyseniz bunu eklenti yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz. WP-Optimize isimli eklenti hakkında detayları sitemizde bulabilirsiniz.


Wordpress kategorisinde 03 Şubat 2020 - 09:57:59 tarihinde yayınlanmıştır.

Kazım USLU Hakkında

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapıyorum..

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Utarif Yemek Tarifleri Scripti

Yemek Tarifleri paylaşım scriptine uygun fiyatla sahip olmak ister misin ?
DEMO - ÖZELLİKLER

Utvlite Wordpress Canlı TV Teması

UTV Canlı TV Scripti Artık WordPress’te. Oldukça uygun fiyatlı tuttuğum bu temayı satın almadan önce incelemeye ne dersin ?
UtvLite Canlı TV Teması WordPress – DEMO

İş Alımı: AÇIK

PHP işlerinizi Yapabilirim, Wordpress tema düzenleme, Bot yazılımı, metabox, özel alan yönetimi gibi işlerinizi özenle yapabilirim. Ayrıca WooCommerce ürün botu yazabilirim. Aklınızdaki işi online bildirmek için ;
Skype: Kcmedia42
R10.net Profilim: Kcmedia
Linkedin Profilim: Kazım Uslu
Instagram: Kaz.Uslu
Whatsapp: 0539 717 87 58(US LU) Mekanın Sahibi Geri Döndü :)

Uslu Bir ÖNERİ

Müşteri Temsilcisine bağlanırken telefonda yorulmayın, Direk müşteri hizmetlerine bağlanmak artık çok kolay :)

Son Yorumlar

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Kazım USLU dediki, Hocam bizim burda yaz elması olarak adlandırılıyor tam cinsini bilmiyorum maalesef fakat bahçeye gittiğimde köyden birine sorarım..

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Ali ERGUN dediki, Merhabalar, resimdeki elmayı biz süt elma diye adlandırırdık, gerçek ismini biliyormusunuz? yeniden eski elmalardan dikmek istiyorum.

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Kazım USLU dediki, İnş abi :)

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Temel Coşkun dediki, Usluedya.com 'unaktof olmasını sabırsızlıkla bekliyorum inşallah en kısa zamanda aktif olur.

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Semih dediki, Yaptığımız yorumlar gitmiş ama olsun :) çok hoş duruyor ilk halinide hatırlıyorum bu scriptin. eline sağlık

Önerdiğim Bağlantılar

Burada Yer Almak ister misin ? İletişim sayfasından bana ulaşabilirsin :)