Wordpress Tema Değişikliği Sonrası Öne Çıkan Görsel Temizliği

Wordpress Tema Değişikliği Sonrası Öne Çıkan Görsel Temizliği

Wordpress 03 Şubat 2020 - 11:19:37 1104 Gösterim 0 Yorum

Eğer yeni bir temaya geçiş yaptıysanız önceki temanın kullandığı birtakım öne çıkan görsel boyutları halen siteniz ana dizininde yer almaktadır. Bu dosyaları temizleyerek site arkaplana ek yükü ortadan kaldırabilir, sitenizin daha stabil çalışmasına bir şans verebilirsiniz.

Her WordPress temanın öne çıkan görsel boyutları farklıdır. Örneğin kullandığım bu newsmag teması anasayfada gözüken, kategori sayfalarında gözüken, manşet alanında gözüken her kısım için farklı thumbnail oluşturmakta. Bu temayı değiştirip farklı bir tema kullanmaya başladığımda bütün bu oluşturulan thumbnailler hem veritabanında post_meta tablosunda hemde FTP hesabında fazladan alan kaplayacaktı.

Tüm bu artık ihtiyacınız kalmayan Thumbnailleri otomatik olarak temizlemek ve yeni temaya uyumlu hale getirmek için ilk olarak Thumbnail Cleaner eklentisi kuruyoruz, ardından Regenerate Thumbnails eklentisi ile yeniden thumbnaillerimizi oluşturuyoruz.

1# Araçlar > Thumbnail Cleaner yoluna gidin ve Clean Thumbnails bölümünden Delete Thumbnails butonuna tıklayın.

2# Araçlar > Thumbnail Cleaner yoluna yeniden gidelim ve Regenerate Thumbnails bölümünde Regenerate Now butonuna tıklayarak yeniden öne çıkan görselleri temamıza uygun olarak oluşturalım.

Yukarıdaki iki eklentiyi indirmeden 2. işlemi gerçekleştiremezsiniz. Eklentiler birbiriyle bağlantılıdır.

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın