Wordpress Tema Değişikliği Sonrası Öne Çıkan Görsel Temizliği

Wordpress Tema Değişikliği Sonrası Öne Çıkan Görsel Temizliği

Eğer yeni bir temaya geçiş yaptıysanız önceki temanın kullandığı birtakım öne çıkan görsel boyutları halen siteniz ana dizininde yer almaktadır. Bu dosyaları temizleyerek site arkaplana ek yükü ortadan kaldırabilir, sitenizin daha stabil çalışmasına bir şans verebilirsiniz.

Her WordPress temanın öne çıkan görsel boyutları farklıdır. Örneğin kullandığım bu newsmag teması anasayfada gözüken, kategori sayfalarında gözüken, manşet alanında gözüken her kısım için farklı thumbnail oluşturmakta. Bu temayı değiştirip farklı bir tema kullanmaya başladığımda bütün bu oluşturulan thumbnailler hem veritabanında post_meta tablosunda hemde FTP hesabında fazladan alan kaplayacaktı.

Tüm bu artık ihtiyacınız kalmayan Thumbnailleri otomatik olarak temizlemek ve yeni temaya uyumlu hale getirmek için ilk olarak Thumbnail Cleaner eklentisi kuruyoruz, ardından Regenerate Thumbnails eklentisi ile yeniden thumbnaillerimizi oluşturuyoruz.

1# Araçlar > Thumbnail Cleaner yoluna gidin ve Clean Thumbnails bölümünden Delete Thumbnails butonuna tıklayın.

2# Araçlar > Thumbnail Cleaner yoluna yeniden gidelim ve Regenerate Thumbnails bölümünde Regenerate Now butonuna tıklayarak yeniden öne çıkan görselleri temamıza uygun olarak oluşturalım.

Yukarıdaki iki eklentiyi indirmeden 2. işlemi gerçekleştiremezsiniz. Eklentiler birbiriyle bağlantılıdır.


Wordpress kategorisinde 03 Şubat 2020 - 11:19:37 tarihinde yayınlanmıştır.

Kazım USLU Hakkında

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapıyorum..

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Utarif Yemek Tarifleri Scripti

Yemek Tarifleri paylaşım scriptine uygun fiyatla sahip olmak ister misin ?
DEMO - ÖZELLİKLER

Utvlite Wordpress Canlı TV Teması

UTV Canlı TV Scripti Artık WordPress’te. Oldukça uygun fiyatlı tuttuğum bu temayı satın almadan önce incelemeye ne dersin ?
UtvLite Canlı TV Teması WordPress – DEMO

İş Alımı: AÇIK

PHP işlerinizi Yapabilirim, Wordpress tema düzenleme, Bot yazılımı, metabox, özel alan yönetimi gibi işlerinizi özenle yapabilirim. Ayrıca WooCommerce ürün botu yazabilirim. Aklınızdaki işi online bildirmek için ;
Skype: Kcmedia42
R10.net Profilim: Kcmedia
Linkedin Profilim: Kazım Uslu
Instagram: Kaz.Uslu
Whatsapp: 0539 717 87 58(US LU) Mekanın Sahibi Geri Döndü :)

Uslu Bir ÖNERİ

Müşteri Temsilcisine bağlanırken telefonda yorulmayın, Direk müşteri hizmetlerine bağlanmak artık çok kolay :)

Son Yorumlar

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için kazuslu dediki, Teşekkür ederim kardeşim..

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Melih dediki, Yenilik gayet işlevsel olmuş, başarıların devamını dilerim.

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Kazım USLU dediki, Hocam bizim burda yaz elması olarak adlandırılıyor tam cinsini bilmiyorum maalesef fakat bahçeye gittiğimde köyden birine sorarım..

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Ali ERGUN dediki, Merhabalar, resimdeki elmayı biz süt elma diye adlandırırdık, gerçek ismini biliyormusunuz? yeniden eski elmalardan dikmek istiyorum.

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Kazım USLU dediki, İnş abi :)

Önerdiğim Bağlantılar

Burada Yer Almak ister misin ? İletişim sayfasından bana ulaşabilirsin :)