WordPress Takılı Kalan Bakım Modunu Devre Dışı Bırakma

WordPress otomatik güncelleme yapan başarılı bir CMS’dir lakin bazen kendimiz de güncellemek isteyebiliriz. Güncelleme yaparken site birkaç dakikalığına bakım moduna girer. Bu esnada sayfayı kapatma yada yenileme gibi güncellemeyi yarıda kesecek bir işlem gerçekleştirdiğinizde bakım modu takılı kalabilir.

Eğer bakım modu takılı kaldıysa FTP hesabınıza bağlanıp anadizinde oluşan  .maintance isimli dosyayı silmelisiniz.

Cpanel veya farklı bir panel kullanıyorsanız ve dosya yöneticisi ile erişip silmeye çalışıyorsanız muhtemelen bu dosyayı göremeyeceksiniz. Bunun nedeni sistemin bu dosyayı önemli bir dosya olarak algılaması ve gizlemesi. Bu nedenle Filezilla vb. FTP programları ile hesabınıza bağlanıp Anadizinde bulunan .maintenance dosyasını silmelisiniz.

Plesk panelde bu dosyayı httpdocs klasörünün içerisinde bulabilirsiniz. Cpanelde ise WWW klasöründe bu dosyayı göreceksiniz.

Güncelleme yaparken yarıda kestiyseniz ve dosyayı kaldırdıysanız güncellemeyi tekrar yaparak hatasız şekilde WordPress‘inizi güncelleyebilirsiniz.


Wordpress kategorisinde 03 Şubat 2020 - 10:58:15 tarihinde yayınlanmıştır. 499 Gösterim

Kazım USLU Hakkında

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan dijital kod yazarıyım...

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın