WordPress Siteye Google Analitik Kodu Ekleme

WordPress Siteye Google Analitik Kodu Ekleme

Google Analitik, site ziyaretçilerini takip eden ücretsiz (belirli bir site sayısına kadar) bir web yazılımıdır. Ziyaretçilerin anlık olarak hangi içerikleri gördüklerini, siteye yapılan direk girişleri, sosyal bağlantılar üzerinden gelen ziyaretçileri ve organik (arama motorları aracılığı ile yapılan girişler) girişleri detaylıca raporlar.

Google Analitik kodu almak ve sitenizi anlık olarak takip etmek için ilk olarak bir Google hesabına ihtiyacınız olacak. Eğer bir Google hesabınız varsa buraya tıklayarak Google Analitik‘e giriş yapabilirsiniz. Siteye giriş yapın.

1# Google Analytics Hesabı Nasıl Oluşturulur ?

Bu şekilde bir ekranla karşılaşacaksınız, buradan Kaydolun butonuna tıklayın. Açılan formu aşağıdaki resimde gördüğünüz şekilde doldurun.

Burada dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan biri, sitenizin sektörü diğeri ise raporlama saat dilimidir. Sektörü olabildiğince uygun girin, sonuçta Google hizmeti olan Google Analytics veri paylaşımını ana şirketi ile gerçekleştirebiliyor.

Raporlama Saat dilimini Türkiye dışında bir ülke girmeniz durumunda ülkemizdeki zamandan farklı bir zaman dilimi olduğundan raporlarda aksama vb. durumlar ve site giriş çıkış ziyaret yoğunluğu zamanları değişebiliyor.

Bir SSL kullanıyorsanız HTTPS:// olan Url yapısını seçmelisiniz ve www.siteadi.com şeklinde bir url yapısına sahipseniz site url yapınızı doğru olarak ayarlamalısınız. Tüm ayarları yaptıysanız artık hazırsınız..

İzleme Kimliği Alın dedikten sonra kullanıcı hizmet sözleşmelerini kabul ediyorum seçeneklerini işaretleyip, Kabul ediyorum butonuna basın.

Analitik kodunuz oluşturuldu.

Artık temanızın ilgili alanına ekleyebilirsiniz.

2# Google Analytics Kodunu WordPress’e Ekleme

İlk olarak izleme kodumuzu kopyalayalım, ardından WordPress Admin bölümüne girip, Görünüm > Düzenleyici kısmını açalım.

Buradan Tema üst bölümü yani header.php dosyasına tıklayalım.

<head> ve </head> elementleri arasına bize verilen kodu yapıştırın ve kaydedin, artık Google Analitik hesabından site ziyaretçilerinizi takip edebilirsiniz.


Wordpress kategorisinde 03 Şubat 2020 - 11:08:06 tarihinde yayınlanmıştır.

Kazım USLU Hakkında

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapıyorum..

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Utarif Yemek Tarifleri Scripti

Yemek Tarifleri paylaşım scriptine uygun fiyatla sahip olmak ister misin ?
DEMO - ÖZELLİKLER

Utvlite Wordpress Canlı TV Teması

UTV Canlı TV Scripti Artık WordPress’te. Oldukça uygun fiyatlı tuttuğum bu temayı satın almadan önce incelemeye ne dersin ?
UtvLite Canlı TV Teması WordPress – DEMO

İş Alımı: AÇIK

PHP işlerinizi Yapabilirim, Wordpress tema düzenleme, Bot yazılımı, metabox, özel alan yönetimi gibi işlerinizi özenle yapabilirim. Ayrıca WooCommerce ürün botu yazabilirim. Aklınızdaki işi online bildirmek için ;
Skype: Kcmedia42
R10.net Profilim: Kcmedia
Linkedin Profilim: Kazım Uslu
Instagram: Kaz.Uslu
Whatsapp: 0539 717 87 58(US LU) Mekanın Sahibi Geri Döndü :)

Uslu Bir ÖNERİ

Müşteri Temsilcisine bağlanırken telefonda yorulmayın, Direk müşteri hizmetlerine bağlanmak artık çok kolay :)

Son Yorumlar

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için kazuslu dediki, Teşekkür ederim kardeşim..

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Melih dediki, Yenilik gayet işlevsel olmuş, başarıların devamını dilerim.

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Kazım USLU dediki, Hocam bizim burda yaz elması olarak adlandırılıyor tam cinsini bilmiyorum maalesef fakat bahçeye gittiğimde köyden birine sorarım..

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Ali ERGUN dediki, Merhabalar, resimdeki elmayı biz süt elma diye adlandırırdık, gerçek ismini biliyormusunuz? yeniden eski elmalardan dikmek istiyorum.

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Kazım USLU dediki, İnş abi :)

Önerdiğim Bağlantılar

Burada Yer Almak ister misin ? İletişim sayfasından bana ulaşabilirsin :)