WordPress İçerik Ekleme Editörünü Zenginleştirin

WordPress İçerik Ekleme Editörünü Zenginleştirin

Wordpress’in içerik editörünü zenginleştirmek oldukça kolay. Yıllar geçtikçe içeriği geliştiren WordPress ekibi, az kullanılan ve genel anlamda ihtiyaç olmadığını düşündükleri simge ve özellikleri gizledi. Fakat kusursuz içerikler girmek istiyorsanız bazı butonların gözükmesi işinizi kolaylaştıracaktır.

WordPress Editöründe Neler Eksik ?

İlk gözüme çarpan özellikler, yazı arkaplan rengi, yazı fontu, çapa, yazı fontu seçimi gibi birçok özellik kapalı yani gizlenmiş. Hatta en çok kullandığım ve uzun yazıların ziyaretçi gözünde daha kolay yönetimini sağlayan sayfalama butonu da gizlenmiş butonlarının arasında yer alıyor.

Yukarıdaki eksik butonlar aslında hala işlevine devam ediyor, fakat WordPress ekibi görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak adına bu butonları bize göstermiyor. Bizde function.php dosyamıza ufak bir kod ekleyerek herhangi bir eklentiye gerek kalmadan gizlenmiş bütün butonları geri yerine getireceğiz.

» Değişiklik Yapacağımız Dosyaya, Admin Panelinden Görünüm > Düzenleyici >  Tema İşlevleri(functions.php) dosyasının <?php  ve ?> kodları arasına düzeni bozmayacak şekilde ekleyin..

/*Editördeki Gizli Butonları Aktif Et (kazimuslu.com.tr)*/
function extended_editor_mce_buttons($buttons){
array_push($buttons, "anchor", "backcolor", "charmap", "cleanup", "code", "copy", "cut", "fontselect", "fontsizeselect", "hr", "newdocument", "paste", "redo", "styleselect", "sub", "sup", "undo");
return $buttons;
}
add_filter("mce_buttons", "extended_editor_mce_buttons");
/*Editördeki Gizli Butonları Aktif Et (kazimuslu.com.tr)*/

Artık İçerik eklerken kaldırılmış bütün butonları ekledik. İyi ve başarılı yazılar yazmanız dileğimle iyi bloglamalar!


Wordpress kategorisinde 03 Şubat 2020 - 09:28:49 tarihinde yayınlanmıştır.

Kazım USLU Hakkında

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapıyorum..

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Utarif Yemek Tarifleri Scripti

Yemek Tarifleri paylaşım scriptine uygun fiyatla sahip olmak ister misin ?
DEMO - ÖZELLİKLER

Utvlite Wordpress Canlı TV Teması

UTV Canlı TV Scripti Artık WordPress’te. Oldukça uygun fiyatlı tuttuğum bu temayı satın almadan önce incelemeye ne dersin ?
UtvLite Canlı TV Teması WordPress – DEMO

İş Alımı: AÇIK

PHP işlerinizi Yapabilirim, Wordpress tema düzenleme, Bot yazılımı, metabox, özel alan yönetimi gibi işlerinizi özenle yapabilirim. Ayrıca WooCommerce ürün botu yazabilirim. Aklınızdaki işi online bildirmek için ;
Skype: Kcmedia42
R10.net Profilim: Kcmedia
Linkedin Profilim: Kazım Uslu
Instagram: Kaz.Uslu
Whatsapp: 0539 717 87 58(US LU) Mekanın Sahibi Geri Döndü :)

Uslu Bir ÖNERİ

Müşteri Temsilcisine bağlanırken telefonda yorulmayın, Direk müşteri hizmetlerine bağlanmak artık çok kolay :)

Son Yorumlar

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için kazuslu dediki, Teşekkür ederim kardeşim..

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Melih dediki, Yenilik gayet işlevsel olmuş, başarıların devamını dilerim.

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Kazım USLU dediki, Hocam bizim burda yaz elması olarak adlandırılıyor tam cinsini bilmiyorum maalesef fakat bahçeye gittiğimde köyden birine sorarım..

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Ali ERGUN dediki, Merhabalar, resimdeki elmayı biz süt elma diye adlandırırdık, gerçek ismini biliyormusunuz? yeniden eski elmalardan dikmek istiyorum.

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Kazım USLU dediki, İnş abi :)

Önerdiğim Bağlantılar

Burada Yer Almak ister misin ? İletişim sayfasından bana ulaşabilirsin :)