WordPress HTTPS Linklerinizi Kolayca HTTP’ye yönlendirin

WordPress HTTPS Linklerinizi Kolayca HTTP’ye yönlendirin

Ücretli yada ücretsiz bir SSL kullandınız ve tekrar SSL olmadan yolunuza devam etmek istiyorsunuz. Bunun için hit kaybetmeden ve sorunsuzca link yapınızı değiştirebilirsiniz. İlk yapmamız gereken şey Google Analitik kullanıyorsak oradan URL yapısını HTTP’ye döndürmek.

Analitik hesabınızı açın, Yönetici kısmına gelin ve mülk ayarları kısmından HTTP şeklinde link yapınızı seçin.

Şimdi FTP programı ile site sunucumuza(hosting vb.) bağlanıp site anadizininde bulunan .htaccess dosyamızı bilgisayara indirelim ve en üst kısmına hemen aşağıda verdiğim kodu yapıştıralım.

RewriteCond %{HTTPS} on
RewriteRule (.*) http://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [R=301,L]

Artık arama motorunda yer alan veya referans olarak bıraktığınız bütün HTTPS’li linklerinize tıklandığında, HTTP’li olarak yönlendirilecek ve siteniz açılacak. Son olarak WordPress yönetim panelinde Ayarlar > Genel kısmında site adresinizi HTTP’li olarak yazmayı unutmayın.

WordPress Adres Değişikliği

Bütün işlem tamamlanmıştır. Şimdi gönül rahatlığı ile sitenizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Google Search Console hizmetinde sitenize ait www ve www’siz, https ve http’li şekilde sitenizi kaydetmeyi unutmayın.


Wordpress kategorisinde 03 Şubat 2020 - 09:51:40 tarihinde yayınlanmıştır.

Kazım USLU Hakkında

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapıyorum..

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Utarif Yemek Tarifleri Scripti

Yemek Tarifleri paylaşım scriptine uygun fiyatla sahip olmak ister misin ?
DEMO - ÖZELLİKLER

Utvlite Wordpress Canlı TV Teması

UTV Canlı TV Scripti Artık WordPress’te. Oldukça uygun fiyatlı tuttuğum bu temayı satın almadan önce incelemeye ne dersin ?
UtvLite Canlı TV Teması WordPress – DEMO

İş Alımı: AÇIK

PHP işlerinizi Yapabilirim, Wordpress tema düzenleme, Bot yazılımı, metabox, özel alan yönetimi gibi işlerinizi özenle yapabilirim. Ayrıca WooCommerce ürün botu yazabilirim. Aklınızdaki işi online bildirmek için ;
Skype: Kcmedia42
R10.net Profilim: Kcmedia
Linkedin Profilim: Kazım Uslu
Instagram: Kaz.Uslu
Whatsapp: 0539 717 87 58(US LU) Mekanın Sahibi Geri Döndü :)

Uslu Bir ÖNERİ

Müşteri Temsilcisine bağlanırken telefonda yorulmayın, Direk müşteri hizmetlerine bağlanmak artık çok kolay :)

Son Yorumlar

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Kazım USLU dediki, Hocam bizim burda yaz elması olarak adlandırılıyor tam cinsini bilmiyorum maalesef fakat bahçeye gittiğimde köyden birine sorarım..

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Ali ERGUN dediki, Merhabalar, resimdeki elmayı biz süt elma diye adlandırırdık, gerçek ismini biliyormusunuz? yeniden eski elmalardan dikmek istiyorum.

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Kazım USLU dediki, İnş abi :)

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Temel Coşkun dediki, Usluedya.com 'unaktof olmasını sabırsızlıkla bekliyorum inşallah en kısa zamanda aktif olur.

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Semih dediki, Yaptığımız yorumlar gitmiş ama olsun :) çok hoş duruyor ilk halinide hatırlıyorum bu scriptin. eline sağlık

Önerdiğim Bağlantılar

Burada Yer Almak ister misin ? İletişim sayfasından bana ulaşabilirsin :)