WordPress HTTPS Linklerinizi Kolayca HTTP’ye yönlendirin

Ücretli yada ücretsiz bir SSL kullandınız ve tekrar SSL olmadan yolunuza devam etmek istiyorsunuz. Bunun için hit kaybetmeden ve sorunsuzca link yapınızı değiştirebilirsiniz. İlk yapmamız gereken şey Google Analitik kullanıyorsak oradan URL yapısını HTTP’ye döndürmek.

Analitik hesabınızı açın, Yönetici kısmına gelin ve mülk ayarları kısmından HTTP şeklinde link yapınızı seçin.

Şimdi FTP programı ile site sunucumuza(hosting vb.) bağlanıp site anadizininde bulunan .htaccess dosyamızı bilgisayara indirelim ve en üst kısmına hemen aşağıda verdiğim kodu yapıştıralım.

RewriteCond %{HTTPS} on
RewriteRule (.*) http://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [R=301,L]

Artık arama motorunda yer alan veya referans olarak bıraktığınız bütün HTTPS’li linklerinize tıklandığında, HTTP’li olarak yönlendirilecek ve siteniz açılacak. Son olarak WordPress yönetim panelinde Ayarlar > Genel kısmında site adresinizi HTTP’li olarak yazmayı unutmayın.

WordPress Adres Değişikliği

Bütün işlem tamamlanmıştır. Şimdi gönül rahatlığı ile sitenizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Google Search Console hizmetinde sitenize ait www ve www’siz, https ve http’li şekilde sitenizi kaydetmeyi unutmayın.


Wordpress kategorisinde 03 Şubat 2020 - 09:51:40 tarihinde yayınlanmıştır. 307 Gösterim

Kazım USLU Hakkında

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan dijital kod yazarıyım...

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın