WordPress Etiket Bulutuna Limit Nasıl Koyulur ?

Eğer sitenizde kullandığınız etiketleri ziyaretçilerinize etiket bulutu bileşeni aracılığı ile gösteriyorsanız ve artık çok fazla etiket kullanımından dolayı görünümde bir bozukluğuna neden oluyorsa, etiket bulutuna limit koymak en iyi seçenek gibi gözüküyor. Bunun için aşağıda yer alan fonksiyon kodunu temanızın functions.php dosyasına <?php etiketinden hemen sonra ekleyin.

add_filter('widget_tag_cloud_args', 'tag_widget_limit');
function tag_widget_limit($args){
 if(isset($args['taxonomy']) && $args['taxonomy'] == 'post_tag'){
  $args['number'] = 10;
 }
  return $args;
}

Burada, 10 adet limit koyduk. Dilediğiniz miktarı $arg[‘number’] = 10; yazan kısımdaki 10 yerine yazabilirsiniz.

Etiketler kullanım sayısına göre daha kalın gözükebilir, bütün etiketlerin aynı standartta gözükmesini istiyorsanız temanızın style.css dosyasına

.tagcloud a{
font-size: 13px !important;
}

kodunu eklemeniz gerekir. Böylece etiketlerin tamamı aynı boyutta olacak ve görünüm bozukluğu ortadan kalkacaktır. Burada 13px yazan kısım etiketlerin gözükeceği font büyüklüğüdür, dilerseniz küçültebilir yada büyültebilirsiniz.

Eğer her yazı için girilebilecek maksimum etiket sayısını belirtmek istiyorsanız WordPress Etiket Limiti Eklentisi‘ni deneyebilirsiniz.


Wordpress kategorisinde 03 Şubat 2020 - 11:24:10 tarihinde yayınlanmıştır. 517 Gösterim

Hakkımda

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan dijital kod yazarıyım...
Daha fazla bilgi için Ben Kimim?

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın