VDSL modem ile ADSL İnternet Performansı Nasıl?

VDSL modem ile ADSL İnternet Performansı Nasıl?

Güncel 08 Temmuz 2021 - 23:05:08 466 Gösterim 0 Yorum

Geçenlerde onca yılın ardından ilk defa paraya kıyıp bir modem aldım. TP-link Archer modeli 600 TL civarı para verdim. Fakat ADSL internet kullandığım için gerçekten modem perişan etti beni. Önceki halini arar oldum. Türk telekom bunun farkına varmış olmalı ki bir hafta kadar sonra aradı ve internet paketimi çok cuzi bir fark ile VDSL'e geçirmeyi teklif etti.

Ben bu kadar performans artacağını gerçekten düşünmemiştim. Resmen bugüne kadar internete girmek için cırmalıyormuşum. VDSL internet paketi ve VDSL modem ile internete girmek Türkiye'de bir ayrıcalıkmış. Öyle ayrıcalıkmış ki mutluluğu 1 ayı geçse de halen devam ediyor. Düşünün birşeyler download ediyorsunuz, aynı anda sürekli kopma yaşadığınız bir online oyun açık ve hiç oyundan düşmüyorsunuz. 

Bu arada Epic Games Launcher'i açılmış o da mevcut oyunu güncelliyor. Arkada Youtube üzerinden Sezen Aksu açık ve çalıyor. Diğer oda da valide Müge Anlı'nın geçmiş bölümünü izliyor. Diğer oda da bilader sitelere içerik yazıyor ve hiçbirimiz internetten düşmüyoruz. Bu nedenle hem modemi üreten firmaya hemde o kadar çok soru sormama rağmen pes etmeden yılmadan cevap veren Türk Telekom çalışanına teşekkür ediyorum.

Eğer ADSL kullanıyor ve VDSL modeme sahipseniz performansı gerçekten berbat. Bir an önce paketinizi VDSL'e geçirin ve kafanız rahat etsin.

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın