Ücretsiz Toplu Moz (DA ve PA) Nasıl Sorgulanır ?

Ücretsiz Toplu Moz (DA ve PA) Nasıl Sorgulanır ?

Website İpuçları 03 Haziran 2020 - 22:48:28 985 Gösterim 0 Yorum

Sitelerinizin DA ve PA değerini toplu şekilde öğrenebileceğiniz bir sistem arıyorsanız en güvenilir ölçüm için şuan Website Seo Checker'i öneririm. Hem güncel (çoğu ücretsiz sorgulama aracı çalışmıyor) hemde oldukça hızlı sonuç veriyor. Tabi ücretsiz başka araçlarda kullanabilirsiniz.

Seo konusunda terimlerle ifade edecek kadar bilgi sahibi değilim bu nedenle daha detaylı öğrenmek isterseniz Moz diye Google ile aratarak Da ve Pa hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

DA Nedir ? Domain Authority Ne Anlam İfade Etmektedir ?

Da yani Domain Authority, alan adınızın ne kadar otoritesinin olduğunu ifade etmektedir. SEO'da günümüzün PR'si olarakta adlandırabileceğimiz bir değerdir. Bir alan adı ne kadar çok otorite sahibiyse arama motorlarında daha yüksek sıralamada yer alabilir.

Ayrıca Reklam gösteriminden tutun, yeni nesil graph kullanılmasa bile Google tarafından desteklendiği için DA değeri yüksek siteler rakiplerine göre daha hazla hit almaktadır. 

PA Nedir ? Page Authority Ne Demektir ?

PA ise page authority yani sayfa otoritesidir. Bir sıralamada ne kadar DA puanınız yüksek olsa da sıralamadaki anahtar kelimeye ait içerik ve sayfanızında bir okadar yüksek olması gerekmektedir. Örnekle anlatmak gerekirse "Yazılım" anahtar kelimesine ait sayfamın otoritesi ne kadar yüksek olursa arama motorlarında o sayfam o kelimede üstünlük sağlayacaktır.

Moz Sonuçları Ne Kadar Etkili ?

Ben seo uzmanı felan değilim fakat şu bir gerçek, günümüzde Google Adsense reklam firmasıyla çalışan bir websiteniz varsa mutlaka bir PA ve DA çalışması yaptırın. DA ve PA değerleri ne kadar yüksekse sayfalarınızda reklamların gözükme ihtimali de o kadar artıyor. Ayrıca sayfa otoriteniz ne kadar yüksekse o sayfaya hit daha fazla gelecektir. Bunlar benim deneyimlerim.

Ana konumuza geri dönecek olursak, yukarıda tanıtımını yaptığım sorgulama sitesinde aynı anda çoklu şekilde sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Fakat 3'ten fazla site yazdığınızda giriş yapmadıysanız sadece 3 sonuç gözükür. 3'ten fazla sorgulama yapmak için kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra minimum 49 dolarlık bir ödeme yaparak 15 bin sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın