Tek Seferde Google Adsense Hesabı Nasıl Alınır ?

Tek Seferde Google Adsense Hesabı Nasıl Alınır ?

Reklam Firmaları 03 Şubat 2020 - 11:11:34 1218 Gösterim 0 Yorum

Birçok blog sahibinin genel sorunu haline gelmiş olan Google Adsense hesabını nasıl alacağını detaylıca aktaracağım. Eğer bu başlıklara dikkat ederseniz 3 gün içerisinde reklam yayınlamaya başlarsınız.

1# Domain Ban Kontrolü Yapma

İlk maddeye bunu koydum, çünkü aldığınız domain daha önce Google Adsense üzerinden banlanmış olabilir. Eğer domainin ilk sahibiyseniz ve daha önce domainin bir geçmişi yoksa bu maddeyi atlayabilirsiniz, yada domain ban sorgulayarak domain hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İlk Adsense başvurunuzda eğer banlı bir domain ile yaparsanız kesinlikle onay alamazsınız.

Buradan domain ban kontrolü gerçekleştirebilirsiniz.

2# İçerik Sayısının Önemi

Başvuracağınız sitede en az 60 makale olmalı. Bütün makalelerin özgün olması gerekiyor. Burası oldukça önemli ayrıca birgünde 60 adet makaleyi girerim, ertesi gün başvururum diyorsanız Google Adsense hesabına asla ve asla sahip olamazsınız. Bir insanın birgünde maksimum 10 makale yazabileceği bir dünyada yaşıyoruz. Bunun en fazla 4 adeti verimli gerisi ise eksik oluyor. Google bunun bilincinde. Bu nedenle günde en az 1 en çok 3 adet olmak üzere makalelerimizi sitemize eklemeliyiz.

Zamanlayıcı kullanmaktan kaçınalım, çünkü makale içerisine resim ekliyorsak eklediğimiz resim tarihi Google tarafından okunan bir veri oluyor. Bu yüzden üşenmeden her gün sitemize içeriğimizi girmeliyiz.

3# Google Page Speed Testi

Sitenizin açılış hızı Google Adsense için önemlidir. Sitemizin bütün iç ve dış optimizasyonlarını yapıp, .htaccess sıkıştırmaları ile site hızımızı arttırmalıyız. Ayrıca paylaşımlı hosting üzerine kurduysanız siteyi ve birden fazla site destekliyorsa hesabınız, mutlaka başvuracağınız sitenin yanında bir site daha olmasın. Yani aynı ip çatısı altında tek site olması sizin için çok daha önemli bir referans sağlayacak.

Bütün Google PageSpeed hatalarını gidermek için “WordPress PageSpeed hatalarından kurtulun ” başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.

4# İçerik Kalitesi

Google Adsense hesabını tek seferde almak istiyorsanız Google gibi düşüneceksiniz. Sitenize ekleyeceğiniz içeriğin ziyaretçi çekebilecek kabiliyette ve yeterli düzeyde anlaşılır olması gerekir. Google, para kazanmayacağını düşündüğü projelere destek sağlamaz. Sonuçta Adsense hesabını aldığınızda sizden ve reklamverenden komisyon kesecek ve oda kazanacak. Bu yüzden içerik kalitemizi gerçekten ziyaretçi girdiğinde istediğine ulaşacak şekilde oluşturmalıyız.

5# Başvurmadan Önce Son Adım

Siteyi açar açmaz Google Anatilik ve Google Webmaster hesabına site sahipliğinizi doğrulayın ve ekleyin. Site haritasını Search Console’a gönderin.

Site açılış tarihi ile Adsense başvuru tarihiniz arasında 1 Aydan uzun bir sürenin olmasına dikkat edin. Geçenlerde bir arkadaşıma açtığımız teknoloji blogunu sorunsuzca onaylattım. Bütün bu başlıklara dikkat çekerseniz sizde çok kolay şekilde Adsense sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın