Tek Seferde Google Adsense Hesabı Nasıl Alınır ?

Tek Seferde Google Adsense Hesabı Nasıl Alınır ?

Birçok blog sahibinin genel sorunu haline gelmiş olan Google Adsense hesabını nasıl alacağını detaylıca aktaracağım. Eğer bu başlıklara dikkat ederseniz 3 gün içerisinde reklam yayınlamaya başlarsınız.

1# Domain Ban Kontrolü Yapma

İlk maddeye bunu koydum, çünkü aldığınız domain daha önce Google Adsense üzerinden banlanmış olabilir. Eğer domainin ilk sahibiyseniz ve daha önce domainin bir geçmişi yoksa bu maddeyi atlayabilirsiniz, yada domain ban sorgulayarak domain hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İlk Adsense başvurunuzda eğer banlı bir domain ile yaparsanız kesinlikle onay alamazsınız.

Buradan domain ban kontrolü gerçekleştirebilirsiniz.

2# İçerik Sayısının Önemi

Başvuracağınız sitede en az 60 makale olmalı. Bütün makalelerin özgün olması gerekiyor. Burası oldukça önemli ayrıca birgünde 60 adet makaleyi girerim, ertesi gün başvururum diyorsanız Google Adsense hesabına asla ve asla sahip olamazsınız. Bir insanın birgünde maksimum 10 makale yazabileceği bir dünyada yaşıyoruz. Bunun en fazla 4 adeti verimli gerisi ise eksik oluyor. Google bunun bilincinde. Bu nedenle günde en az 1 en çok 3 adet olmak üzere makalelerimizi sitemize eklemeliyiz.

Zamanlayıcı kullanmaktan kaçınalım, çünkü makale içerisine resim ekliyorsak eklediğimiz resim tarihi Google tarafından okunan bir veri oluyor. Bu yüzden üşenmeden her gün sitemize içeriğimizi girmeliyiz.

3# Google Page Speed Testi

Sitenizin açılış hızı Google Adsense için önemlidir. Sitemizin bütün iç ve dış optimizasyonlarını yapıp, .htaccess sıkıştırmaları ile site hızımızı arttırmalıyız. Ayrıca paylaşımlı hosting üzerine kurduysanız siteyi ve birden fazla site destekliyorsa hesabınız, mutlaka başvuracağınız sitenin yanında bir site daha olmasın. Yani aynı ip çatısı altında tek site olması sizin için çok daha önemli bir referans sağlayacak.

Bütün Google PageSpeed hatalarını gidermek için “WordPress PageSpeed hatalarından kurtulun ” başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.

4# İçerik Kalitesi

Google Adsense hesabını tek seferde almak istiyorsanız Google gibi düşüneceksiniz. Sitenize ekleyeceğiniz içeriğin ziyaretçi çekebilecek kabiliyette ve yeterli düzeyde anlaşılır olması gerekir. Google, para kazanmayacağını düşündüğü projelere destek sağlamaz. Sonuçta Adsense hesabını aldığınızda sizden ve reklamverenden komisyon kesecek ve oda kazanacak. Bu yüzden içerik kalitemizi gerçekten ziyaretçi girdiğinde istediğine ulaşacak şekilde oluşturmalıyız.

5# Başvurmadan Önce Son Adım

Siteyi açar açmaz Google Anatilik ve Google Webmaster hesabına site sahipliğinizi doğrulayın ve ekleyin. Site haritasını Search Console’a gönderin.

Site açılış tarihi ile Adsense başvuru tarihiniz arasında 1 Aydan uzun bir sürenin olmasına dikkat edin. Geçenlerde bir arkadaşıma açtığımız teknoloji blogunu sorunsuzca onaylattım. Bütün bu başlıklara dikkat çekerseniz sizde çok kolay şekilde Adsense sahibi olabilirsiniz.


Reklam Firmaları kategorisinde 03 Şubat 2020 - 11:11:34 tarihinde yayınlanmıştır.

Kazım USLU Hakkında

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapıyorum..

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Utarif Yemek Tarifleri Scripti

Yemek Tarifleri paylaşım scriptine uygun fiyatla sahip olmak ister misin ?
DEMO - ÖZELLİKLER

Utvlite Wordpress Canlı TV Teması

UTV Canlı TV Scripti Artık WordPress’te. Oldukça uygun fiyatlı tuttuğum bu temayı satın almadan önce incelemeye ne dersin ?
UtvLite Canlı TV Teması WordPress – DEMO

İş Alımı: AÇIK

PHP işlerinizi Yapabilirim, Wordpress tema düzenleme, Bot yazılımı, metabox, özel alan yönetimi gibi işlerinizi özenle yapabilirim. Ayrıca WooCommerce ürün botu yazabilirim. Aklınızdaki işi online bildirmek için ;
Skype: Kcmedia42
R10.net Profilim: Kcmedia
Linkedin Profilim: Kazım Uslu
Instagram: Kaz.Uslu
Whatsapp: 0539 717 87 58(US LU) Mekanın Sahibi Geri Döndü :)

Uslu Bir ÖNERİ

Müşteri Temsilcisine bağlanırken telefonda yorulmayın, Direk müşteri hizmetlerine bağlanmak artık çok kolay :)

Son Yorumlar

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için kazuslu dediki, Teşekkür ederim kardeşim..

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Melih dediki, Yenilik gayet işlevsel olmuş, başarıların devamını dilerim.

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Kazım USLU dediki, Hocam bizim burda yaz elması olarak adlandırılıyor tam cinsini bilmiyorum maalesef fakat bahçeye gittiğimde köyden birine sorarım..

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Ali ERGUN dediki, Merhabalar, resimdeki elmayı biz süt elma diye adlandırırdık, gerçek ismini biliyormusunuz? yeniden eski elmalardan dikmek istiyorum.

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Kazım USLU dediki, İnş abi :)

Önerdiğim Bağlantılar

Burada Yer Almak ister misin ? İletişim sayfasından bana ulaşabilirsin :)