Sitenizi Daha Fazla Kişinin Ziyaret Etmesi için Neler Yapabilirsiniz ?

Sitenizi Daha Fazla Kişinin Ziyaret Etmesi için Neler Yapabilirsiniz ?

Website İpuçları 03 Şubat 2020 - 11:12:49 890 Gösterim 0 Yorum

Öncelerde siteyi açtığınızda organik içerikler girdiğinizde kendiliğinden gelen hitler artık neredeyse yoksa, yada yeni projenizi biran önce hitlendirmek istiyorsanız bu püf noktaları işinize yarayabilir.

1# SEO Eklentisi Kurma

İlk olarak yapmanız gereken bir seo eklentisine sahip olmak. Bunun için Yoast Seo Ücretsiz versiyonu aşağıdaki bağlantıdan indirip sitenize kurabilirsiniz. Basitçe ayarlarını yaptıktan sonra oluşturulan site haritasını Google’a bildirmeniz gerekiyor.

2# Site Hızının Google Sıralamasındaki Önemi

Site hızı Google sıralaması belirlenirken oldukça önemlidir. Eğer tekel bir site sahibi değilseniz ve site hızınız yavaşsa organik hit almak neredeyse imkansız bir hal alacak. Bunun için site optimizasyonunuzu yapmanız gerekiyor. Site hızlandırmak için Cache eklentileri kurabilir ve .htaccess dosyanızda bir takım kodlar ekleyerek sıkıştırma gerçekleştirebilirsiniz.

Sitenizi Hızlandıracak taktikler içeren Google PageSpeed Hatalarından Kurtulma başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

wpgunlugu.com

3# Organik Kadar Sosyalde Önemli

Organik hit elbette önemlidir, fakat günümüz internetinde sosyal medyadan gelen hitler de en az organik kadar değerlidir. Bunun için dikkat çekecek başlıklarla Facebook, Twitter, Google +, İnstagram, Youtube gibi platformlarda birer oyuncu olun. Site adınıza birer hesap oluşturun ve içeriklerinizi sürekli olarak burada paylaşın.

4# Farklı Resimler Kullanma ve Pinterest Olayı

Bugünlerde Pinterest oldukça revaçta ve geleceğin arama motoru olarak öngürülüyor. Şimdiden bu platformda yerimizi almamız çok iyi olacaktır. İçeriklerinizi resimlerle süsleyin, eklediğiniz her resmi, Pinterest’te paylaşmaya özen gösterin, emin olun kısa sürede sitenize sosyal hitler akmaya başlayacaktır. Burada önemli olan nokta içerikle alakalı dikkat çekecek resimler ekleyebilmek. İnsanların resmi merak edip, içeriğe erişmesini sağlamalısınız.

5# Google ile Sınırlı Kalmayın

Yandex, yanii gibi yeni arama motorları da size hit sağlayabilir, bu nedenle sadece Google ile sınırlı kalmamak gerekiyor. Hemen birer webmaster hesabı oluşturup site haritanızı diğer arama motorlarına kaydedin ve site linkleriniz oralarda da indexlensin.

6# Rakiplere Backlink Bırakmak

Rakip olarak algılanabilecek sitelerdeki içerikleri okuyup site adresinizi içeren yorumlarla backlink kazanabilirsiniz. Birçok site bu olayı kapatsa da halen açık olan siteler mevcut. Bu nedenle sizinle aynı kelimede yarışan yeni, eski, oturmuş farketmeksizin, ücretli yada ücretsiz backlink almaya bakın. Yorumları gerçekten okuyup içerikten faydalanan bir birey gibi bırakmak, yada site sahibi ile konu hakkında soru cevap almak backlink kazanmanın önemli yollarından biridir.

Veya tanıtım yazısı, ücretli link alımı gibi aktiviteler ile belirli ücretler karşılığında projenizin hit almasını sağlayabilirsiniz.

7# Google İlgili Aramalar

Google’da içeriğinizi oluşturduğunuz anahtar kelimeyi aratarak, sayfanın alt kısmında ilgili Anahtar kelimelere ulaşabilirsiniz. Makalenizi tekrar düzenleyerek bu anahtar kelimeleri de makalenin içerisine yedirebilirsiniz. Bu olay makalenizin daha fazla ön plana çıkmasına ve daha çok hit almasına olanak sağlar.

8# Site içi Linkleme (LinkWheel)

Bu oldukça önemli bir olaydır, okunan içeriklerinizle diğer içerikleriniz arasında bir geçiş sağlamalısınız. Böylece makalenin bir kısmına geldiğinde alakalı bir link bırakarak ziyaretçinin diğer içeriğinize geçmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca okunan popüler yazınız Google sıralamasında üst kısımlardadır, bu nedenle bu yazılara ekleyeceğiniz pozitif linkleriniz bu linklerinde sıralamada üst kısımlara tırmanmasına olanak sağlayacaktır.

9# Yazılarınıza Gelen Ziyaretçileri Yorum Yapmaya Yönlendirme

Eğer ziyaretçileriniz makale üzerinden sizinle etkileşime geçiyorsa bu durum o içerikten çok daha fazla hit alma imkanı yaratır. Ayrıca sorulan sorulara cevaplarınızı içerik üreterek verirseniz ve yeni içeriklerinizi yorum kısmından ziyaretçinin sorusu üzerine link olarak aktarırsanız bir başka içeriğinizde öne çıkacak ve çok daha fazla hit alacaksınız.

10# Site Resimlerine Site Adresi Eklemek

Sitenize ekleyeceğiniz resimlere site adresinizi ekleyin. Örneğin bir içerik oluşturduğunuzu varsayalım, bu içerik için 3 adet resim hazırladınız. Resimlerin adlarını icerik-01-siteadresicom şeklinde düzenleyin. Domain değerinizi arttıracak bu işlemi kullanmaya çalışın.

Yapmamamız Gerekenler

Bütün bunlar doğal olarak hit ve kalıcı hit sağlarken hit kazanmak isterken yapmamamız gereken konulara da kısa kısa değinelim ve içeriğimizi bitirelim.

A# Kategoriden Şaşmamak

Eğer genel bir blog sahibi değilseniz, hit çekmek için sitenizin keywordüne uygun olmayan konu ve kategorilerde sırf hit çekmek için içerikler oluşturmayın. Bu durum kısa vadede işe yarayabilir fakat uzun vadede site kalitenizi oldukça düşürür.

B# Yanlış Başlık ve Anahtar Kelimeden Kaçınma

Seo eklentisinde içeriğin başlığını ve anahtar kelimeleri değiştirebiliyoruz. Yani yazdığımız yazı A konusunda fakat başlık ve anahtar kelime B konusunda olursa ziyaretçi istediğini alamaz ve hemen çıkma oranı yükselir, buda yine site kalitenizi düşürür ve çok daha fazla hit kaybına neden olur.

C# Doğal olmayan Hit Satın Almak

Bazı link kısaltma servisleri ve reklam servislerinden hit satın alabilirsiniz, ancak doğal olmayan bu yöntem sitenize yine zarardan başka hiçbir şey bırakmaz. Bu nedenle bunun yerine eğer sitenizin reklamını yapmak istiyorsanız aynı içeriklere sahip sitelerden banner reklam satın alabilirsiniz. Bu durum çok daha uygun fiyata size daha yararlı reklam yapma ve kalıcı değer katma durumu doğuracaktır. Yada ben uğraşamam diyorsanız Google Adwords ile sitenizin reklamını yaptırabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın