Şehir isimleri Hiç Bu kadar Etkilememişti (La Casa De Papel)

Şehir isimleri Hiç Bu kadar Etkilememişti (La Casa De Papel)

Sinema 11 Nisan 2020 - 19:29:49 904 Gösterim 0 Yorum

Netflix platformuna yada benzeri platformlara her zaman karşı çıkmışımdır. Maçları, filmleri, dizileri izlemek için hem reklam izlemek hem para ödemek hemde beklemek bende hiç cazip fikirler oluşturmuyordu. Ama bu batağa bir kez düşerseniz sürekli hale geleceğini kendimden de öngörebildiğim için biliyorum.

Netflix üyeliği aldım, etraf karantina, virüs, korona, covid, sokağa çıkma yasağı ile doluyken en iyi şeyin evde oturup kendimi geliştirmek olduğunu düşündüğüm bir sırada Playstation 4'ün açılışı ve ekrandaki kırmızılığa bürünmüş Netflix logosunu görünce dayanamadım. Bir dostumun tavsiyesi ile birkaç bölümünü kaçak göcek izlediğim La casa De Papel dizisini rahat Türkçe dublaj, rtük kuralları olmadan özgürce izleyebilme fikri ağır bastı diyelim..

İspanyolca Yakın Bir dil 

Hayatımda hiç İspanyolca video izlemedim, müzik dinlemedim yada film bilmiyorum diyebilirim. Ama İspanyolca'da baba ve Türkçe Baba kelimeleri aynı. Bazı kelimeleri oldukça yakın ve dilleri sanki bir melodi ve ezgi barındırıyor. İspanyolca dizi izlemek büyük bir müzikali seyretmekten farksız dillerindeki ezgi nedeniyle bu bana göre oldukça pozitif bir durum.

Merak Etmeyi Merak Ediyorsun.

Hikaye öyle haller alıyorki takibini yaparken zorlanıyorsun. Birbiri içine geçmiş çok bilinmeyenli bir denklemi çözmeye çalışan bir adama yardım ediyormuşcasına hikayenin içerisindesin. Bu spoiler olmaz banka soygunu konulu bir dizi La Casa de Papel. Bankadaki rehinelerin isimlerini dahi biliyorsunuz. Dizinin o kadar içerisindesiniz yani.

Şehir İsimleri Ne Alaka..

Bahattin: Mazhar, Fuat, Özkan, paraları toplayın!.
Kamil: Tamam Bahattin abi.
Murat: Yaa isim vermek yok dedik be kardeşim. Ne salak adamsın Kamil.
Tezcan: Sende isim vererek konuşuyosun Murat!
Bahattin: Tamam uzutma Tezcan! Paraları toplayın..

Şehir isimleri soygunu gerçekleştiren kişilerin kullandığı takma isimler, ama her bir isim kendini çok iyi taşıyan karakterlere verilmiş. Rio, Oslo, Moskova, Denver, Berlin, Tokyo, Nairobi Helsinki.. Sonrasında Marsilya, Stokholm, Lizbon ...

Kısacası birkaç günde izleyebileceğiniz bu harika dizi için bile Netflix üyeliği alınır. Hemde şuan ilk ay ücretsiz.

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın