Nic.TR BTK’ya Devrediliyor Domainlerinizi Taşıyın

Nic.TR BTK’ya Devrediliyor Domainlerinizi Taşıyın

Bugün aldığım bir mail karşısında gerçekten üzüntümü sizlerle paylaşmak istedim ve size mantıken yapmanız gerekeni aktarmak istedim. Nic.TR com.tr, gen.tr, web.tr gibi “TR” uzantılı domainlerin ODTÜ tarafından kayıt edilmesini sağlayan ve bu işlemi sadece yıllık 15 TL’ye yapan bir sistemdi. BTK’ya devredilmesi sürecinde, BTK’nın yetkili olarak gördüğü firmalar tarafından kayıt işlemi yapılmasına izin verilecek(birilerinin para kazanması) ve Nic.TR artık hizmet dışı kalacak.

Bugün gelen maildeki firmanın ücretlerine göz attığımda gen.tr uzantısının yıllık kayıt ve yenileme ücretinin 7.49$ olduğunu gördüm. 15 TL’ye yenilediğim domainin artık 50 TL civarına yenilemem gerektiğini öğrendin. İşte bu aradaki 35 TL ile birileri yine zengin olacak, biz reklamlara tıklandıkça o 35 TL’yi çıkarmaya çalışacağız.

Bitimine 3 Ay yada daha az süre kalmış domainlerinizi acil yenileyin.

Eğer imkanınız varsa hala ucuzken 1’er yıl yenileyin. Şuan için ODTÜ yetkili satıcı olmak ve maduriyet yaşatmamak adına METUnic isimli firmayı kurdu. 15 TL’ye yenilediğimiz domainlerimizi artık en azından 1-2 yıl geçerli olacağını düşündüğüm METUnic fiyatı 18 TL oldu. Buna da razıyız ama TR uzantılı domaini dolar üzerinden ödemek ağırıma gidiyor.

Hatıra Fotoğrafı olarak kalsın ????

Henüz önümüzde 3 ay süre var, hemen METUnic’e taşıyamıyoruz, acele karar verip elinizdeki tüm domainleri diğer yasal firmalara taşımayın. Her birinin fiyatlarını kontrol edin ve ona göre karar verin. Açıkcası “TR” uzantılı domainin fiyatı 8 dolar olursa, ben hepsini com domaine çekerim sitelerin. Hiçbir anlamı yok benim için

Hepinize bol reklamlı günler dilerim.


Domain kategorisinde 03 Şubat 2020 - 12:20:20 tarihinde yayınlanmıştır.

Kazım USLU Hakkında

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapıyorum..

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Utarif Yemek Tarifleri Scripti

Yemek Tarifleri paylaşım scriptine uygun fiyatla sahip olmak ister misin ?
DEMO - ÖZELLİKLER

Utvlite Wordpress Canlı TV Teması

UTV Canlı TV Scripti Artık WordPress’te. Oldukça uygun fiyatlı tuttuğum bu temayı satın almadan önce incelemeye ne dersin ?
UtvLite Canlı TV Teması WordPress – DEMO

İş Alımı: AÇIK

PHP işlerinizi Yapabilirim, Wordpress tema düzenleme, Bot yazılımı, metabox, özel alan yönetimi gibi işlerinizi özenle yapabilirim. Ayrıca WooCommerce ürün botu yazabilirim. Aklınızdaki işi online bildirmek için ;
Skype: Kcmedia42
R10.net Profilim: Kcmedia
Linkedin Profilim: Kazım Uslu
Instagram: Kaz.Uslu
Whatsapp: 0539 717 87 58(US LU) Mekanın Sahibi Geri Döndü :)

Uslu Bir ÖNERİ

Müşteri Temsilcisine bağlanırken telefonda yorulmayın, Direk müşteri hizmetlerine bağlanmak artık çok kolay :)

Son Yorumlar

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için kazuslu dediki, Teşekkür ederim kardeşim..

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Melih dediki, Yenilik gayet işlevsel olmuş, başarıların devamını dilerim.

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Kazım USLU dediki, Hocam bizim burda yaz elması olarak adlandırılıyor tam cinsini bilmiyorum maalesef fakat bahçeye gittiğimde köyden birine sorarım..

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Ali ERGUN dediki, Merhabalar, resimdeki elmayı biz süt elma diye adlandırırdık, gerçek ismini biliyormusunuz? yeniden eski elmalardan dikmek istiyorum.

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Kazım USLU dediki, İnş abi :)

Önerdiğim Bağlantılar

Burada Yer Almak ister misin ? İletişim sayfasından bana ulaşabilirsin :)