Neden Bir Daha Trendyol'dan Alışveriş Yapmayacağım?

Güncel 20 Mayıs 2021 - 11:00:39 81 Gösterim 0 Yorum

Merhaba sevgili dostlar, 15 Mayıs'ta Trendyol üzerinden yıllardır istediğim Macbook Pro cihazı satın aldım. Hayatım o günden itibaren zindanda dönüştü. Başımdan geçen bu kötü tecrübeyi sizlerle paylaşmak istedim. Olayları adım adım anlatayım isterseniz.

  • İlk olarak ENPARA kredi kartı limitim 10 bin TL. Ürünün fiyatı 12.383 TL. Tek kart ile alamayacağım için önce bankayı aradım. ENPARA telefon bankacılığı üzerinden ulaştığımda kartın limitini 3000 TL arttırmalarını istedim. Kartı yeni aldığım için bunun mümkün olmadığını söylediler. Fakat sağolsunlar kredi kartıma 2383 TL eklersem bu alışverişi sorunsuz yapabileceğimi söyleyip yön gösterdiler. Teşekkürlerimi ENPARA ailesine buradan tekrar yapmak istiyorum.
  • Kredi kartıma 2400 TL ekleyerek Trendyol'da Apple Macbook PRO M1 chipli ürün sayfasından ürünü sepetime ekledim. Kredi kartı ile ödeme adımında 6 taksit işaretleyip ürünü satın aldım. Fakat ürünü satın aldıktan 1 gün sonra ödemenin tek çekim olarak gerçekleştiğini gördüm. İlk sorunum burada başladı. 2 defa müşteri desteğine ulaştığım halde bu sorunun onlardan değil benden kaynaklandığını, yavuz hırsız misali ev sahibini bastırarak üste çıktılar. Dedimki Allah'ınızdan bulun tamam.
  • Neyse ürün elime 2 günde ulaştı. Herhangi bir sorun yok paketlemesinde vb. Dedimki Kazım, bu boku yedin buna ihtiyacın da var. Üçe beşe bakmayacaksın ödeyeceksin. Çünkü iade edersen bir daha bu cihazı alamazsın. Ürünü teslim aldım.
  • Evde paketi açarken fatura alanında faturanın olmadığını Fatura yerine İrsaliye belgesiyle gönderdiklerini gördüm. Yeniden şok oldum. Dedimki bir yanlışlık olmuştur. Siteye girer faturamı indiririm. Fakat fatura orada da yer almıyor. Yeniden asistana bağlanıp durumu tekrar aktardığımda, fatura ekte gelmiş olarak gözüküyor, yanılıyor olabilir misiniz? dediler. Resmen dalga geçiyorlardı. Şirket sahibi defalarca e-fatura kesmiş biri olarak faturanın neye benzediğini görebilecek kabiliyette bir insan olduğumu düşünüyorum. Fakat bu sefer üste çıkmalarına müsade etmedim.
  • İnatla 3 gündür faturamı istemeye devam ediyorum. 4 gün içinde faturam elime ulaşmaz ise maliyeye şikayet edeceğim. Resmen ayıplı mal satıyorlar. Apple gibi 13 Bin TL'lik bir üründe fatura göndermemek ne demek? Ben bu ürünü kaçak mı aldım? Masrafımı maliyeye bildirmek için faturaya ayrıca ihtiyacım var.

Bir daha 1 trilyon liralık ürün 1 TL'ye trendyolda satılsa yine de oradan alışveriş yapmayacağım. Ben bu faturayı eninde sonunda alırım biliyorum. Belki bu ay olmaz önümüzdeki ay gider olarak gösteririm hiç problem değil. Ama bu işin peşini bırakmayacağım.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın