Kutsal Döngüye Tekrar Dönüş (LinkWheel)

Kutsal Döngüye Tekrar Dönüş (LinkWheel)

Website İpuçları 31 Mart 2021 - 00:34:23 850 Gösterim 0 Yorum

Google SEO otoriterlerinin bile vazgeçemediği olay, backlink..

Uzunca bir süre önce döngü dışına itip daha sonra kapattığım basit websitelerinin etkisini çokca zaman sonra tekrar anladım. Kadir kıymet bilememişiz :) Tamamen reklam ve kazanca odaklanınca, getirmeyen projeleri kapatıyoruz ister istemez. Ama şunu unutuyoruz. Kazanan sitenin linkini bir şekilde serpiştirdiğimiz bu basit diğer ifadeyle paravan blogları kapatarak kazanan siteninde ayağına sıkmış oluyoruz.

Düşmez, ama tökezletir.

Google ne yaparsa yapsın backlinten vazgeçemiyor yazının başında da bahsettiğim gibi. Kaliteli bir site oluştursanız dahi backlink için mükemmel paralar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bunun yerine biraz zaman birazcıkta para ayırıp bu backlink ordusunu kendiniz kursanız daha iyi olmaz mı?

Maliyeti!

Evet domain, host (Bloggerda olur canım derseniz o ayrı), emek, zaman veya makale ücreti derken aynı parayı bulacak. Fakat istediğiniz kelimede istediğiniz yerden link çıkışı yapabileceksiniz. Hemde link çöplüğüne dönmüş sadece DA PA kasmış kalitesiz bloglar yerine direk kendinizden.

O nedenle reklam geliri azda olsa, günde sadece  10-15 kişide faydalansa paravan blog candır. Linkwheel ise ziyaretçilere siteleriniz arasında bir döngü kurmaktır. Örneğin benim hedef sitem A kategorisi diyelim ki oyun. Belirli bir noktadan sonra ileriye atamıyor kendisini. İllaki kıçından bir destek verecez.

O halde B,C,D domainlerini alırım. Hedef sitemle aynı kategorinin alt kategorisinde. Oyun hedefim ama ben paravan bloglarım için strateji oyunları, simulasyon oyunları domainlerini aldım. Bir editör arkadaşla anlaştım veya kendi zamanım var günlük 1-2 makale atarım yalan yanlış zaten bir beklentim yok dedim. DA, PA yok bu zarar vermez mi? zarar verecek kadar gözüne sokarsan verir elbet. Yalan yanlış şeyler yerine az öz içerik girersem oraya kondurduğum anahtar kelimede DA,PA farketmeksizin inanılmaz elimi güçlendirecektir.

Amaç insanların paravan dahi olsa o sitedeki içerikten faydalanması kesinlikle.

Analitik verileri yalan söylemez!

Ziyaretçi duruyorsa paravanda linkiniz varsa oralar değerlenir abi. Link döngüsü candır. Sürekli reklam verebileceğiniz bir reklam ağı oluşturun kendinize hemde başlangıçta biraz pahalı, belirli bir seviyeden sonra BEDAVA!

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın