Herşey Hazır Yeni Sezon Başlasın :)

Herşey Hazır Yeni Sezon Başlasın :)

Hobi Bahçe 26 Nisan 2021 - 16:58:58 857 Gösterim 1 Yorum

Merhaba dostlar, bahçede durumlar iyi çok şükür. Sezona hazırız. Fidanlarımızı yenilemiştik önceki yazımda bundan bahsetmiştim. Karışık meyve fidanlarımızı ekmiştik. Tutacak mı? tuttu mu? derken çok şükür firesiz hepsi tuttu.

Çapamızı yaptık ağaçlarımızı eskisi gibi sık değil çapa girecek şekilde geniş geniş dikmiştik. Bunun etkisini bu sene gördüm :) Çok daha kısa sürede az eforla bahçeyi adam ettik diyebilirim.

Damlama kangal 2lik borumuzu düzenledik ve yeni ektiğimiz ağaçlara göre önceki delikleri kör tıpa ile kapatıp gerekli yere yeni delikler açtık. Bağırsak borumuz 16'lıktı, onuda ilk suyunu vereceğimiz için 20'lik tercih ettik. Ayrıca ağaç başına ikişer adet delik delip ucuna meme taktık.

Ağaçların diplerini açıp suya hazır hale getirdik.

Sonrası;

Bu sene ilaç atmayacaz, fidanlarımız yeni olduğu için gerek yok. Fakat gübre atacağız.Güzün gübrelerimizi atmış oluruz.

Gelecek Sene; Allah nasip ederde imkan bulursak buralarda olursak, fidanlarımız budanacak. Ardından ilaçlama yapacağız. Bahçenin etrafına alıç ağaçlarımızı ekmiş olacağız :)

1 Yorum

Temel Coşkun
18 Mayıs 2021 - 11:48:32

O ağaçların meyvelerini dalından koparıp yemek banada nasip olur inşallah. Ortalık biraz daha düzelsin tekrar sizi ziyaret edeceğim insallah.


Yorum Yapın