Google Domains Ücretleri Zamlanıyor!

Domain 04 Temmuz 2022 - 13:12:55 74 Gösterim 0 Yorum

Merhaba dostlar, daha önce bu yazımda domainlerimi Google Domains'e geçirdiğimi söylemiştim. Bunu yazdığımda domainlerimin yarısını geçirmiştim. Fakat Temmuz 2022 sonu itibari ile 75TL olan fiyatın 195 TL olacağını öğrendim. Bu nedenle taşıma işlemine biraz hız verdim.

Sabah saat 5'te haberi duyduktan sonra Türkiye'deki bir firma ve Godaddy'deki domainlerimin hepsini taşıdım. Ayrıca hali hazırda Google Domains'te bulunan 35 domaini 2 yıllık uzattım. Toplamda 9,000 TL gibi bir rakama mal oldu fakat fiyat arttıktan sonra bu çok daha fazla olacak.

Halen domainlerinizi taşımadıysanız ve ucuz firma arıyorsanız Google Domains üzerine domainlerinizi kayıpsız taşıyabilirsiniz. Temmuz sonuna kadar 75 TL den devam etmekte. COM, NET, ORG gibi uzantıları 10 yıl, CO uzantısını 4 yıl uzatabilirsiniz. Taşıma ve yıl uzatma işlemi 75 TL ücretle yapılabilmekte. CO uzantısı 125 TL, CLUB uzantısı 68 TL olarak taşıma ve uzatma işlemi yapılabilir.

Godaddy üzerinde yer alan bir domainim otomatik ödeme açık şekilde yenilendi 2 yıllık yenileme yapmışlar. Vergilerle birlikte ücreti 514 TL. Bu para ile, 8 domaini taşıyabilir, veya 8 domani 1 er yıllık yenileyebilir veya bir domaini 8 yıl yenileyebliirsiniz Google Domains üzerinden. Yeni taşıdğım domainler 7 Temmuz'da panele geçecek. 7 Temmuzda bu domainleri de birer yıl uzatacağım. Ay sonu Google Adsense ödemeleri geldiğinde halen 75 TL olursa bütün domainleri 2şer yıl uzatacağım. Böylece talebi erkene almış oluyor aynı zamanda ciddi bir gideri engellemiş oluyorum.

Dahası, süresi uzayan domainler google gözünde daha öne çıktığı için seo açısından da olumlu bir sonuç almış oluyorum. Zaman kaybetmeyin, imkanınız varsa yıl ekleyin veya domainlerinizi taşıyın.

Kalın sağlıcakla..!

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın