Google Domains'i Denediniz mi?

Google Domains'i Denediniz mi?

Domain 16 Şubat 2022 - 22:43:16 219 Gösterim 0 Yorum

Türkiye'de bir firmada ve Godaddy'de olmak üzere 100den fazla alan adına sahibim. Türkiye'deki firma ismini vermeyeceğim ama güven vermiyor. Nedeni ise şifremi öğrenen birisi tüm düzenimi bozabilir. DNS değişiklikleri vb. yaparak. Domaini ele geçiremez ama bir DNS değişikliği bile sitelerimin gerilemesine neden olabilir.

TR uzantılı domainlerimi Metunic'e, global uzantılı domainlerimi ise Google Domains'e taşımaya başladım. Taşıma ve 1 Yıllık Domain Uzatma Ücreti 75₺. Bir sonraki yıl yenileme ücreti yine 75₺. NET,ORG,COM uzantı farketmeksizin(yeni uzantılarda miktar değişebiliyor) Google Domains 75₺'ye hallediyor. Ayrıca Gizlilik Koruması'nıda ücretsiz olarak sağlıyor.

Örneğin şuanki blogumun domaini Türkiye'deki malum firmadaydı. 13 dolar gibi bir yenileme ücreti ödüyordum. 2 gün önce Metunic'e geçirdim ve sadece yıllık 36₺+KDV ödeyerek uzatabiliyorum. Ayrıca ODTÜ Geliştirme Vakfı'nın girişimine kendimce katkıda bulunuyorum. Metunic'in paneli biraz basit gelebilir. Ama gün geçtikçe düzeleceğini düşünüyorum. Özellikle com.tr gibi belge isteyen uzantılı domainler çok yakında ilk gelen alır prensibiyle satılmaya başlanacak.Metunic üzerinden kaydetmenizi öneririm. Fiyat olarak gerçekten çok iyi.

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın