Gönül Kırgınlığı..

Mart ayı itibari ile VDK tarafından telefon ile aranarak incelemeye düştüğümü öğrendim. Rakamlar korkunçtu. 80 Bin TL kardan bahseden müfettiş 82 bin liralık cezadan bahsedince açıkcası gönül kırgınlığı yaşadım. İş yapamaz kalp kırar oldum. Çünkü kazandığım paranın bir hükmü yoktu.

Derken Nisan, Mayıs, Haziran uak tefek işleri yapmaya bir şekilde kendimi adapte etmeye ve cezayı unutmaya odaklandım. Lakin 22 Haziranda gelen uzlaşma davetiyle bir kez daha yıkıldım ve kesin olarak karar verdim artık yazmayacağım, siteleri de satıp ülkeyi terk edeceğim.

Bu kadar iş stresinin ardından birde bu durumla psikolojik savaş verdim resmen kendimle. 22 Temmuzda uzlaşma komisyonunda borcun yarısını sildiler ve kalanını ödeyip kurtuldum. Bu durumda durup dururken devletin Youtube yayıncılarının keyifli hayatı üzerine biz emekçileri aynı firmadan ödeme alıyoruz diye sıkıştırması, yazdığım scriptlerden bazılarının bazı karaktersizler trafından wareze düşürülmesi ve bir tanede yazılım sapığım üst üste gelince açıkcası kaldıramadım.

"Herkes nasibini yer." cümlesindeki gibi nasibimi başka mecralarda aradım. Ara ara sırf unutmamak adın kendi kendime scriptler geliştirdim işler yaptım. Bu işe gönül verenler bilir, bu diller aşırı derecede nankördür. Sen istersen tüm hayatını bu işe bağla, 1 ay klavyeye dokunmadığında acemilik çekiyorsun.

Nitekim ödemenin 1 ay sonrası yani bu gün artık hayatımı verdiğim işime geri dönüş yapmayı ciddi ciddi düşünür oldum. Diğer girdiğim işlerden başarısız mı oldum hayır! Ama tatmin olmadım. Kazandığım para bir elin parmaklarını geçmese de insanların sorunlarını çözmek onlardan iltifat duymak bu işin bana kattığı şeyler.

Gönül kırgınlığım geçtimi? hayır, asla da geçmeyecek. Ben bu kurbanda Denizbank kredisi çekerek vergi borcu ödedim kurban kesemedim. 40 kurban parasını devlete ödedim. Biliyorum birkaç ay sonra bir af çıkacak birçok kişiyi affedecekler. Ama kesinlikle bu kırgınlığı geçiremeyecek. Devlet şuan çıkıp ödediğim parayı iade etse çay kahve ısmarlasa dahi artık kesinlikle bu kırgınlık geçmeyecek.

30 yaşına girip birkere bile bir sorunum nedeniyle hiçbir devlet kapısını çalmamış biri olarak, 2MB upload hızı 8 MB download hızlı internet ile para kazanıp hiçbir altyapı yatırımı alamayan bir şirket sahibi olarak kişisel itaatsizliğimi ilan ediyorum. Bu saatten sonra vergiden kaçınma olayını son raddesine kadar kullanmaya yemin ettim. Bu satırları yazarken bile sigaralar ardı ardını kesmiyor.

Zenginin çocuğu yol keser adam bıçaklar özel uçakla yurtdışına gider, zenginin trilyonluk borçları silinir her türlü imkan sağlanır, hizmetine devletin memuru verilir, bizim gibi garip gurebanın canı çıksın :) Neyse üzerine cilt cilt ansiklopedi yazarım ama gerek yok olan oldu. Devlete bir gram küskünlüğüm kinim yok. Allah yüce Türk Devletini baki eylesin. Ama bize bu durumu yaşatanların inşallah çolukları çocukları torunları da bu durumu bilakis yaşar.


Güncel kategorisinde 23 Ağustos 2020 - 16:01:18 tarihinde yayınlanmıştır. 116 Gösterim

Kazım USLU Hakkında

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan dijital kod yazarıyım...

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın