Blog Sitem Artık Bootstrap 5 ile hizmet verecek :)

Blog Sitem Artık Bootstrap 5 ile hizmet verecek :)

Güncel 18 Şubat 2021 - 10:02:54 538 Gösterim 0 Yorum

Bootstrap 5 çıktı efenim :)

3,4 derken 5i de gördük. Daha kaçı görürüz bilemedim ama birşeyin bir üst versiyonu çıkıyorsa ona geçmek önemli. En azından sonraki geliştirmeleri kolay yapabilmek için. Bu nedenle şuan bu sayfayı görüntülediğiniz blog yazılımım front end kısmını Bootstrap 4 üzerinden Bootstrap 5'e geçirdim.

Fark var mı evet birkaç düzeltme yapmam gerekti. Mesela dropdown ve menü collapselerde target ve data kısmında değişiklik yapılmış.

//Önceki
data-target=""...
//Sonraki
data-bs-target=""..

Ml ve Mr marginler yerini ME ve MS'ye bırakmış. Sol ve sağ daha anlamlı değil miydi? Ne gerek vardı? Ana renklerde birtakım düzeltmelerde söz konusu. Birde grid sistemi biraz daha geniş geldi sanki gözüme.

Fırsat bu fırsat deyip daha uyumlu renklere geçtim. Logo ve renk kodu ile arkaplan rengini değiştirdim. Mobilde gözüme batan bazı kötü görüntüler vardı mesela hakkımda kısmında çıkan motorsikletli resim küçük duruyordu w-100 ile onu tam width değerine geçirdim.

Logo yanına arama butonu koydum ve formu açılır kapanır yaptım. Kategoriler çok gıcık duruyordu onuda dropdowndan alıp collapse yaparak üzerine basılınca açılan bir dive geçirdim.

Sidebar alanında sidebar başlıklarının altındaki rengi değiştirip, üst kısma sosyal medya hesaplarımı ekledim.

Sonraki güncellemeri de ara ara buradan duyuracağım efenim. Herkese bol kazançlı günler dilerim :)

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın