Bedava Adsense WordPress Site ve Domain Onaylatma Taktiği

Bedava Adsense WordPress Site ve Domain Onaylatma Taktiği

Reklam Firmaları 03 Şubat 2020 - 12:56:18 1984 Gösterim 0 Yorum

10 yıldan uzun süredir Google Adsense ile çalışmaktayım ve bu sene başında gelen katı kural ile artık hesabımız isterse 100 yıllık olsun yeni bir sitede reklam göstermek istediğimizde o domaini Adsense tarafından onaylanması gerekmekte ve birçoğumuz basit hatalar nedeniyle bu işlem olduğundan fazla uzun sürmesi nedeniyle can sıkıntısına maruz kalabiliyoruz. Öncelikle yazının başında şunu belirteyim bugüne kadar eklediğim tüm domainleri onaylattım

WordPress olarak başlığa ekledim, nedeni ise bir çoğunuz WordPress kullanmaktasınız. Fakat bunu tüm hazır script yada özel scriptlerde kullanabilirsiniz oldukça basit ve herhangi bir hile hurda yöntemi içermemektedir.

  • En az 10 adet 250+ kelimelik (tercihen isterseniz 100 kelimede olur yeterki siteyle alakalı olsun) içerikler üretin.
  • Bu içerikler sitede yer alan tüm kategorilere dağılmış olsun. Yani açtığınız örneğin Hint filmleri kategorisinde herhangi bir içerik yoksa ve sitenizin diğer tüm kategorileri doluysa Adsense domain onayı vermeyecektir. (Hint filmleri kategorisinin menüde yer aldığını düşünerek) Yani sitenizde kırık bağlantı olmayacak boş kategoride bir kırık bağlantı demektir.
  • Sitenize sosyal medya aracılığı ile birkaç hit çekin. Hit olmayan site Adsense tarafından onaylanmaz.
  • Google Webmaster Tools’a sitenizi ekleyin ve sitenizin index almasını bekleyin. Google’da indexi olmayan site yine Adsense tarafından onay almaz.
  • Analytic kodu ekleyin. Bu Adsense onayı almanıza ufakta olsa katkı yapacaktır.
  • Daha önce başvuruda bulunduysanız bu işlemleri yaptıktan sonra başvurunuzu iptal edip tekrar başvurun. Bazen başvuru süreçleri hataya düşebiliyor, sorun değil yeniden başvurduğunuzda tekrar incelemeye düşecektir.
  • 4-15 gün arasında onay alacaksınız. Bu süreyi geçtiyse bir önceki maddeyi uygulayıp, başvuru iptali ve yeniden başvurma işlemi gerçekleştirin.
  • Yasal olmayan (yasal olmayan sitede Adsense zaten olmaz :)) tabir-i caizse ne yasal ne de yasal değil örneğin canlı tv sektörü, radyo sektörü, video yayıncılığı gibi telif hakkı konusunda ince bir çizgi olan sektörlerde ise bu yayınları kaldırın yada bir yazılımcıdan onay sürecinde yayınları kaldıracak bir kod yardımı alın. Bu yayınlar telif hakkına girebildiği için onay vermeyecektir. Onay sonrası yayınları açabilirsiniz.
  • Dizi sektöründe fragmanlar bile dizi sitelerinin onay alma sürecini geciktirmekte. Olası bir red durumunda Adsense yardım bölümüyle iletişime geçmeyi unutmayın ve korkmayın. Fragman videolarını olabildiğince orjinal hesaplardan çekin. Yani kendi kanalınızı oluşturup oraya yüklemeyin. Ret cevabına istinaden yardıma yazdığınızda bu videoların youtube servisi üzerinden yayıncının kendi hesabından alınıp eklendiğini ve sadece paylaşım amacıyla sitenizde bulunduğunu bildirin. Aynı yöntem oyun videoları paylaşım siteleri içinde geçerlidir.
  • Domain ceviz ise içeriğinizde ceviz olmalı. Domain armut içerik ceviz olursa google manuel spam veya penaltı cezası verebilir. Onay alacağım diye haberiniz olmadan ceza yemeyin. Birçok onay hizmeti sağlayan, sitenizin DNS adreslerini ellerindeki hazır bir siteye yönlendirip o sitenin içeriği ile onay almakta. Hem bu yöntem için sizden 50-100 TL arası bir bedel talep etmekte hemde sitenizi riske atmakta.

Bu yöntemleri yaparsanız kolayca domain adresiniz Adsense hesabınıza tanımlanır. Farklı yöntemler deneyerek işinizi şansa bırakmayın. Bol kazançlı günler dilerim.

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın