Bahçede Birgün :)

Bahçede Birgün :)

Hobi Bahçe 03 Şubat 2020 - 12:04:33 2001 Gösterim 0 Yorum

Sabah erken kalktım, bir müşterimin sözü geldi bunu yazar yazmaz.. Ben hiçbir yazılımcının öğleden önce kalktığını görmedim :).

Gör bunları reisssss.

Valide, bilader, anneanne, dede, dayı topladım yıkım ekibini arabaya, kurbanda ayrılan mangallıklarıda alıp doğru bahçeye..

Bugün erik toplayacam, erikler olmuş hemde nasıl anlatamam..

Birde ne göreyim, bahçedeki fındık ağaçlarında fındık var. ama koparmayacam. Onları halama ayırdım, onun kursağından geçsin.

Mangalı amelelere yaktırdım ???? etide pişirttim. Dede, anneanne malum çalıştıramıyorum kalan amemelere liderlik edip başladım erikleri toplamaya.

Yaklaşık 300 kg erik toplamışım. Ne yapacam bu kadar eriği ? yesem yesem bitmez vallaha..

Tüm apartmana, etrafa eşe dosta 1-2kg olacak şekilde dağıttım. 30-40kg kadarınıda kurutmak için ayırdım. 20kg kadarınıda evde yemek için dolaba salladım.

“Toprak, dişidir doğurur” mısraları geldi gözümün önüne. Ben ona sadece su verdim, o bana elma verdi, erik verdi, dut verdi, kiraz verdi, fındık verdi, vişne verdi, ayva ve ceviz verecek ????

Birde soframız güzel olunca Allah misafir gönderdi. Adını Co koydum ???? 3-4 aylık kangal kırması. Eee ateşte pişti, onada düştü ???? Tek pantolonumu dişiyle yırtmasaydı dahada mutlu olurdum o ayrı neyse canı sağolsun ????

Sonrası için spoiler ???? üzümlere ve cevizlere az kaldı..

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın