365 Gün 365 Film - Unutulan Şeyler

Güncel 12 Haziran 2021 - 22:44:18 920 Gösterim 0 Yorum

18.Gün 2 Temmuz 2021

Denizin Ortasında

2 gün yataş döşek yattıktan sonra tekrar film izlemeye kaldığım yerden devam etmeye çalışacağım. Fire verdiğim günlerin yerine yine aynı gün içinde izlediğim filmleri ekleyeceğim.Etkileyici bir Mobydick hikayesi. Balina yağı avcılarını alt eden beyaz balinanın hikayesini anlatıyor. Gerçekten çok beğendim. Mutlaka izleyin tavsiye ediyorum. Detay vermeyeceğim ama insan okyanusun ortasında açlıktan ve susuzluktan çok uzun süre geçirdiğinde neler yapabilir filmde göreceksiniz.

17.Gün 29 Haziran 2021

The Dig

Filmin adını unuttum biran. Fakat Basil Brown ismi onu yeniden bulmama yardım etti. 2. Dünya Savaşı dönemi film ve dizilerini bayılarak izlerim. Bu filmde benim için öyle oldu. Kazıcı olarak çalışan ama çok bilgili sadece tek eksiği bir diploma olan Basil Brown'ın tarihi aydınlatacak Anglosaksonlar döneminden kalma bir gemi mezarı keşfetmesini konu alıyor. Onun başarısından nemalanmak isteyenlere inat, kazı sahibi ona destek oluyor. Güzel tatlı bir hikayesi olan başarılı bir dönem filmi. Tavsiye ederim.

Hadi Sende İzle - Netflix

16.Gün 28 Haziran 2021

Mavi Mucize

Kötü bir geçmişe sahip kimsesiz Omar baba ve onun yetimhanesi. Birikmiş borçlarını ödemek için bir balıkçılık yarışmasına dahil olurlar. Kötü bir yaşama sahip fakat başarılı bir balıkçı ile birlikte ödüle uzanışlarını konu edinmektedir. Film çok başarılı değil açıkcası, ama yine de izlenebilir :) Hele ki bu film kıtlığında. 

Hadi sende izle - Netflix

15. Gün 27 Haziran 2021

Kaykaycı Kız

Bugün Netflix'te ne izlesem diye gezinirken karşıma çıktı. Yine Hint filmi. Hindistan'nın ufak bir köyüne geçmişini sorgulamak için Londra'dan gelen bir kadının köyün çocuklarının kaderini değiştirmesini konu ediniyor. Kast sisteminin izlerini ve kız çocuklarının erken yaşta evlenmeleri için çevre baskısını filmde sonuna kadar göreceksiniz.

Hadi Sende İzle - Netflix

14.Gün 26 Haziran 2021

Dangal

Amir Khan filmlerini oldum olası severim. Fakat izlemediğim bir filmdi. Dün gece TRT1'de Seksenler'in ilk bölümünün tekrarını izledikten sonra çıktı ve izledim. Çok hoşuma gitti. Gerçek bir hikayeden alıntılanması ayrıca hoşuma gitti :) Filmde erkek çocuğu olmayan eski bir güreşçinin iki kızını kum güreşinden dünya şampiyonluğuna uzanmasının hikayesi anlatılıyor. İnsanların nasıl baktığı nasıl düşündüğünün bir önemi yok. Önemi olan şey, başarmak!

13.Gün 25 Haziran 2021

Kıyamet Günü / The Impossible

Japonya'da Tsunami olduğunda ilk kez orda ismini duymuştum bu doğa felaketinin. Sonraları bazen açıp açıp izlerim Youtube'dan o görüntüleri. Film Japonya'dan Thai'ye tatile giden 5 kişilik bir ailenin tsunami ile olan mücadelesini anlatıyor. Bol aksiyonlu ve mutlu sonlu bir film. Tavsiye ederim.

Hadi Sende İzle - Netflix

12.Gün 24 Haziran 2021

Okja

Daha önce birkaç kez karşıma çıkmıştı. Ama izlemedim. Dün yine Discord üzerinden Anna ile izledik bu filmi o da ben de çok beğendik. Sevimli bir kız çocuğu (Mija) ile genetiği değiştirilmiş bir domuzun dostluğu ve Mija'nın onu kurtarma mücadelesi. Hem güldürecek hem de ağlatacak dostlar.

Hadi sende İzle - Netflix

Yazı iç Sayfaları:

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın