365 Gün 365 Film - Unutulan Şeyler

365 Gün 365 Film - Unutulan Şeyler

Güncel 12 Haziran 2021 - 22:44:18 863 Gösterim 0 Yorum

İnsan bazen yaşamayı unutuyor. Ömür geçiyor ve o kadar çok şey kaçırdığımı sonradan farkediyorum. Bugün instagram'da gezerken bir posta rastladım ve diyordu ki hergün 1 saat ingilizce çalışsan haftada 7 saat, ayda 30 saat, yılda 365 saat ingilizce çalışmış ve 1 yıl sonra iyi derecede ingilizce öğrenmiş olursun.

Gerçekten hayat felsefesi yapılabilecek bir durum ve bende unuttuğum atladığım şeyleri hayatıma yeniden sokmak için yeni bir şey denicem. Bunu film ile başlatıyorum. Geçenlerde bir sohbette 10 yıl CD market işletip BABA serisini izlemediğim nedeniyle alay konusu olmuştum. İşe bununla başlayayım dedim.

Hergün sıkılmadan bir film izlemek ve daha önce izlediğim filmlere yenilerini katmak, her defasında da bu konuyu güncellemek istiyorum. Saat şuan 23:43 olduğu için yarından itibaren başlayacağım. Eğer yaşayacak ömrüm olursa düzenli olarak izlediğim filmleri de bu post altında paylaşacağım.

//Kendime NOT: Her Yeni Günü Yukarıya ekle :)

29. Gün 13 Temmuz 2021

Tall Girl

Kilolu olmak, uzun olmak veya kısa olmak. Yani ideal boyutlarda bir çocukluk geçirmeyenlerin anlayacağı güzel bir Amerikan gençlik filmi. Birçoğumuz yaşamısızdır bu nedenlerle lakapları :) Çocukluğum geldi aklıma ve seni sevene bir şans vermeyi başaracaksın arkadaş. Konu güzel! Tavsiye ederim.

28.Gün 12 Temmuz 2021

Hayatın Kıyısında

Zor bir filmdi. Kız kardeşi ölmüş genç bir kızın tüm hayat enerjisinin çekilmesi, okulda pekte sevilmeyen genç bir adamın o kızı hayata döndürmesini konu alıyor. Spoiler vermeyeceğim bu film için çünkü yazacağım en ufak bir şey filmin konusunu anlamanıza neden olabilir.

27.Gün 11 Temmuz 2021

Katil Balinaların Umudu

Netflix film arşivi neredeyse bitti. İzlemediklerim izlediklerime göre azınlıkta bu nedenle bulduğum her yeni ve izlemediğim filmi izliyorum. Karşıma çıktığında çokta sevebileceğim bir hikayesi olmadığını düşündüğüm fakat izlediğimde gerçekten gerçek bir hikayeye dayanmasına ayrı, konusuna ayrı hayran kaldığım bir film. Issız ve izole bir yerde çalışan deniz feneri görevlisinin katil balinalarla olan dostluğu ve bu dostluğun dayandığı hikaye ve son çare olarak onun yardımına ihtiyaç duyan bir anne ve otizmli çocuğu. Mutlaka izleyin.

26.Gün 10 Temmuz 2021

The Princess Switch

Chicago'da pastacılık yapan bir kadının pasta yarışmasına katılmasıyla hayatının değişimini yaşamasını konu ediyor. Pasta yarışmasına gittiği yerdeki düşes ile neredeyse ikiz olan bu tatlı kadının yolunda gitmeyen aşk hayatının değişmesini konu alıyor. Eğlenceli bir film :) Spoiler vermek istemiyorum ama bazen spontane gelişen şeylere izin vermek gerekiyor :) Filmdeki yaşlı adam da muhtemelen noel baba :P

25.Gün 9 Temmuz 2021

Yesterday

Yine boyutlar arasında gidip geldik :) Ama bu sefer bilim-kurgu yerine romantik bir komedi filminde. Başarısız bir müzisyenin ani gidip gelen elektrikler nedeniyle geçirdiği kazada farklı bir dünya boyutuna geçmesi konu ediliyor. O dünyada kola yok, sigara yok ve Beatles yok :) Siz anladınız. O başarısız müzisyen dünya starına nasıl dönüşebilir? Peki şöhret aşkı öldürür mü? Dürüstlük nasıl bir kavram? Hadi izleyin. Güzel bir filmdi.

24.Gün 8 Temmuz 2021

Her şeyin Teorisi

Stephen Hawking'in hayatını anlatan filmmiş. Rastgele açtığım ve her dakikasını hayranlıkla izlediğim bir film. İmkansızlıklara rağmen, ihanete rağmen o bize birşeyleri kanıtladı. Kendi tezlerini çürüterek gerçek bir bilim insanı olduğunu gösterdi. Mutlaka izleyin.

23.Gün 7 Temmuz 2021

Holiday in the Wild

Ayla'yı izleyecektik fakat İngilizce Altyazı yoktu. Ne güzel reklam yapacaktım arkadaş. Öyle bir film yapıyorsunuz İngilizce Altyazı seçeneği koymuyorsunuz. Emeklerinize yazık olmuyor mu? Bizde Holiday in the Wild isimli romantik komedi filmini izledik. Boşanma arifesindeki bir veteriner kadının 2. balayı için eşiyle birlikte aldıkları Afrika safari tatiline tek gidişi ve orada yetim filllerle ilgilenen gönüllülerin arasına katılışını konu ediniyor. Güzel bir yaz akşamında 90 dakikanız varsa izleyin.

22.Gün 6 Temmuz 2021

Operation Finale

Daha önce sattığım film ve dizi bloglarımda bolca 2.Dünya savaşı konusu işlemişimdir. Bendeki yeri bir ayrı. Bu filmi Alman kız arkadaşım Anna ile birlikte izledik. Bir Alman ile 2.Dünya Savaşı konulu ve Nazilerin yaptığı soykırım konulu bir film izleme fikrini böylece gerçekleştirmiş oldum :) Fakat karşılığında birde taviz vermek zorunda kaldım. Onunla bir dans filmi izlemek zorundayım artık :) Bu gece yani 7 Temmuz günü Alya filmini izleyeceğiz birlikte onu daha önce izlediğim için listeme dahil edemeyeceğim. Bu üzücü :( Filme gelecek olursa biraz çizgili pijamalı çocuk, biraz piyanist hepsinden biraz biraz var işte. Soykırım suçlusu Alman generali Arjantinden İsrail'e getirmeye çalışan bir grup mosad ajanını anlatıyor. Bu arada film 1960'lı yıllarda geçiyor fakat fazlasıyla Nazi öğesi içeriyor :)

21. Gün 5 Temmuz 2021

Sully

Hep pilot olmak istemişimdir ne kadar yükseklik korkum olsa da. Sully 40 yılda milyon yolcu uçuran başarılı bir pilot. Amerikan Hava Yolları pilotu 15 Ocaktaki uçuştan kısa süre sonra kuş sürüsüne çarpıyor. İki motoruda susan uçağı iki havalimanından birine indirmesi gerekiyor. Fakat o bunun tehlikeli olacağını düşündüğü için nehre iniş yapıyor. Daha sonra hakkında soruşturma açılıyor. Duygusal bir film ve yeterli miktarda ilham verici. Tavsiye ediyorum.

20. Gün 4 Temmuz 2021

Cloverfield paradoksu

Yine güzel bir bilim-kurgu. Dünyanın enerji kaynakları yok veya işlevsiz. Yeni bir enerji kaynağı üretebilmek için geçenlerde yerin bilmem kaç metre altında yapılan Cern deneyinin benzerini uzayda gerçekleştiriyorlar. Dünyanın çeşitli ülkelerinden başarılı bilim insanları ve astronotlar atom parçacıklarını çarpıştırıp, ortaya çıkan enerji ile dünyanın yeni enerjisini üretmeye odaklanmış durumdalar. Fakat bazı şeyler her zaman düzgün gitmeyebilir :) Boyutlar arası geçişler felan baya güzeldi.

19. Gün 3 Temmuz 2021

Awake / Uykusuz

Kaynağının ne olduğunu anlamadığım bir saldırı gerçekleşiyor. Elektronik cihazların tamamını bozup, insanların uyku uyumalarını engelliyor. Daha sonra olanlar oluyor :) Uyuyan insanlar üzerinde deneyler gerçekleştirip nasıl olduğunu bulmaya çalışan bir ekip kuruluyor. Uyumayı başarabilen Matilda'nın annesi, kardeşi ile buraya gitme hikayesi ve sonrası. İzleyin gerçekten güzel film.

Yazı iç Sayfaları:

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın